Vytvoření prostorových modelů podzemních prostorů z mračen bodů jako produktu laserového skenování v prostředí software CARLSON

Kategorie » téma: Další programy

12.02.2020 14.52 | Marcel Brejcha | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 136x

Programový systém Carlson nabízí speciální entitu pro vytváření podzemních prostorů SOLID, která umožňuje tyto prostory vytvořit jako objemová tělesa. Na připojených obrázcích jsou zobrazeny výstupy z projektu našeho zákazníka, kdy z  mračen bodů vytvořených laserovým skenováním byly vytvořeny prostorové modely archeologického podzemního objektu.

Pro tuto práci byly využity funkce software Carlson Point Cloud a Carlson Underground Mining, který nabízí mnoho funkcí pro vytváření a editaci SOLID objektů reprezentujících 3D modely podzemních prostorů. Těmito funkcemi jsou například podélné profily a příčné řezy, výpočty objemů (SOLID model se chová jako objemové těleso), efektivní generalizace modelu, spojování a rozdělování, export do výměnných formátů jako je například OBJ, TXT apod.. Pro vytváření SOLID prostorových modelů (tunelů) je možné využít možnost jejich vytváření z příčných profilů, šablon s převzetím silniční trasy (včetně oblouků a přechodnic) jako směrového řešení a nivelety v podélném profilu jako výškového řešení.      

Obrázek1

 

Obrázek2
Obrázek3

 

Obrázek4
Obrázek5
Obrázek6
Obrázek7
Obrázek8
Obrázek9
Obrázek10

 

Komentáře:

Tento článek zatím neobsahuje žádné komentáře.

Přidat komentář

 *
 *
 
 *
 * Opište text z obrázku. Není potřeba rozlišovat velká a malá písmena.

*) Povinné položky jsou označeny hvězdičkou.

Související weby:

www.kdata.cz - CAD software

www.kcad.cz - Stavební fyzika

www.datasystem.cz - Primární data

CAD Software » Aktuality

15.11.2017 09.44 » Seminář: Využití mračen bodů v prostředí software Autodesk

Dne 28.11. 2017 se na Václaském náměstí v Praze koná Seminář: Využití mračen bodů v prostředí software Autodesk. Více informací a přihlášky zde.

09.01.2014 11.24 » Školení v roce 2014

Prohlédněte si nabídku našich aktuálně vypsaných školení zde:

http://www.kdata.cz/index.php?stranka=skoleni-a-seminare

V případě dotazů se neváhejte na nás obrátit prostřednictvím elektronické pošty či telefonu. Organizuje: Filip Slezáček, slezacek@kdata.cz, +420 725 784 967