Informace k importu dat z Protechu

Kategorie » téma: Energie » Obecně

27.08.2020 16.09 | Pavel Šála | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 12554x

Vážení zákazníci,

uvádíme zde podrobnosti k importu dat z Protechu TV do nové Energie 2020:

Aktuální verze Energie 2020 import umožňuje přes nabídku v menu "soubor/import dat z programu Protech TV do nové úlohy".

Aby tento import byl možný, je třeba si u firmy Protech pořídit modul TV-Energie. Níže si můžete přečíst podrobnosti ze zpravodaje Protech od Ing. Zdeňka Ryšavého:

 

Vážení obchodní přátelé,

     nová vyhláška o energetické náročnosti budov nabývá účinnosti 1. 9. 2020. V součinnosti s panem doc. Zbyňkem Svobodou dokončujeme přenos dat z programu TV a Průkaz do programu Energie 2020. Tuto službu bude poskytovat nový modul označený jako TV-Energie. Předpokládáme, že nové verze programů by měly být k dispozici cca do 25. 8. 2020.

Modul TV-Energie

     Modul  je určen k exportu údaje o konstrukcích a jejich skladbě, místnostech a zónách do souboru formátu XML.  Pokud se ukáže, že je vhodné předávat i další veličiny, lze datovou strukturu rozšiřovat. Soubor je otevřený a jeho obsah lze snadno analyzovat. Nová verze Energie2020 je upravena, aby dokázala tento soubor načíst.

     Úpravy funkcí v programu TV a Průkazu, které souvisejíc s pořizováním konstrukcí, zadáváním místností a zón byly podřízeny kritériu maximálního zachování předchozích postupů.  Pokud jsou zadány místnosti, je i nadále možné nechat na kartě Zóny sestavit obálky zón. Obálku zóny lze též zadat z klávesnice přímo na kartě Zóny.

     Na základě zadaných údajů provede TV-Energie výpočet Uem – průměrného součinitele prostupu tepla posuzované budovy a UemR – součinitel prostupu tepla referenční budovy. Z porovnání hodnot Uem a Uem,R lze určit, zda je potřeba provést změnu tepelně technických vlastností některé konstrukce tvořících obálku budovy.  Po vyhodnocení obálky, je možné z TV exportovat soubor XML, který dokáže načíst program Energie2020, kde se budou zadávat do zón další údaje.

Modul TV-Energie Vám dodáme za cenu  -  1800 Kč.    Současně Vás upozorňujeme, že nemůžeme z provozních důvodů garantovat dodací lhůtu kratší než 4 dnů.


 

Komentáře:

Tento článek zatím neobsahuje žádné komentáře.

Přidat komentář

 *
 *
 
 *
 * Opište text z obrázku. Není potřeba rozlišovat velká a malá písmena.

*) Povinné položky jsou označeny hvězdičkou.