Upozornění na riziko ztráty části vstupních údajů v Energii 2019

Kategorie » téma: Energie » Obecně | Energie » 02 Konstrukce na styku s vnějším vzduchem

10.05.2019 20.01 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 5022x

Dnes jsme bohužel zjistili, že v Energii 2019.0 i 2019.1 může dojít za určitých okolností k vymazání rozměrů zadaných výplní otvorů na formuláři Popis okenních konstrukcí v jednotlivých zónách. 

Chyba nastane pouze v určité specifické situaci, což je také příčinou, proč jsme ji při testování programu naneštěstí neodhalili. K vymazání rozměrů oken může dojít za následujících okolností:

  • nejsou zadány žádné typy výplní otvorů na formuláři Zadání typů výplní otvorů v hodnocené budově
  • uživatel po zadání výplní otvorů na formulář Popis okenních konstrukcí vyvolá formulář Zadání typů výplní otvorů v hodnocené budově a okamžitě ho opustí, aniž by do něj cokoli zadal.

Pokud se totiž okénko Zadání typů výplní otvorů v hodnocené budově okamžitě zavře kliknutím na křížek vpravo nahoře či na funkci Zavřít, zůstane políčko Označení typu okna nevyplněno. V důsledku toho může bohužel dojít k výše popsanému vymazání parametrů všech dosud zadaných oken.

Doporučujeme všem uživatelům, aby do vydání aktualizace 2019.2 formulář Zadání typů výplní otvorů v hodnocené budově otvírali jen tehdy, když do něj budou skutečně chtít zadat údaje. V opačném případě by ho buď vůbec neměli otvírat... a nebo do něj zadat alespoň jakékoli jméno (do políčka Označení typu okna).

Tuto nepříjemnou chybu ve verzi 2019 samozřejmě co nejrychleji opravíme a velice se omlouváme všem, kteří mohli mít kvůli ní problémy. Velmi nás to mrzí.

Zbyněk Svoboda

Komentáře:

Tento článek zatím neobsahuje žádné komentáře.

Přidat komentář

 *
 *
 
 *
 * Opište text z obrázku. Není potřeba rozlišovat velká a malá písmena.

*) Povinné položky jsou označeny hvězdičkou.

Související weby:

www.kdata.cz - CAD software

www.kcad.cz - Stavební fyzika

www.datasystem.cz - Primární data

Stavební fyzika » Aktuality

18.07.2019 14.18 » Energie 2019.5

Pro uživatele s licencí Energie 2019 je k dispozici bezplatný update 2019.5 na kcad.cz v sekci ke stažení . Více informací o obsahu aktualizace je v  článku na blogu.

18.06.2019 11.31 » Bezplatný přístup na blog

S platností od 14.6. 2019 je bezplatný přístup na blog poskytován pouze zákazníkům, kteří mají zakoupený jakýkoliv program z balíčku Svoboda Software ve verzi 2015, nebo novější (kromě LT verzí).