Výpočet kročejové neprůzvučnosti dřevěného stropu
Kategorie » téma: Stavební fyzika | Neprůzvučnost
05.11.2012 11.32 | | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 26690x
Otázka:
Chěl bych se zeptat, jaký typ výpočtu kročejové neprůzvučnosti je správný pro níže uvedený dřevěný strop.
Skladba stropu (shora): záklop z dřevěné třívrstvé masivní desky 27 mm slepený k dřevěným nosníkům 27x186 mm (opět z masivní desky), vzduchová mezera 186 mm, podhled z dřevěné masivní desky 27 mm slepený k dřevěným nosníkům 186 mm.
Lze výpočet zadat jako strop bez podlahy a zadat tuto skladbu včetně vzduchové mezery, nebo pomocí pomocného výpočtu, kde zadám spodní záklop jako podhled. Mají se zohlednit dřevěné nosníky (žebra), které jsou v rozteči 400 mm tl. 27 mm?
Jen pro informaci, na tento typ stropu bylo provedeno labolatorní měření a výsledek vyšel Ln= 93 dB a Rw 27 dB. Pokud jsem zadal výpočet kročejové neprůzvučnosti jako strop bez podlahy se vzduchovou mezerou vyšlo Ln = 111 dB. Pokud jsem místo vzduchové mezery zadal žebro (jako dřevo podél vláken) vyšlo Ln = 96 dB. Výpočet vzduchové neprůzvučnosti vyšel v případě zadání typu konstrukce jednoduchá vrstvená Rw=27 dB. Co je tedy správně?
V případě stejného stropu, ale navíc jsou v prostoru mezi žebry uloženy pytlíky s vápencovou drtí (37,5 kg/m2). Může se tato drť sloučit do jedné vrstvy s podhledem?
Zbývající část článku je přístupná pouze pro přihlášené čtenáře.
Přihlášení | Bezplatná a rychlá registrace
Komentáře:
Komentáře u tohoto článku jsou přístupné pouze pro přihlášené čtenáře.
Přihlášení | Bezplatná a rychlá registrace