zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

Jedná se o RD z šedesátých let minulého století. Nejedná se tudiž o nízkoenergetický nebo pasivní dům. Použila jsem proto typ výpočtu: sezóní, pro rychlé stanovení energie na vytápění jednodušších budov (jedná se o jednu zónu). Původní spotřeba je 132,7 GJ; 191 kWh/m2. Po celkovém zateplení je spotřeba  objektu 48,79 GJ; 70 kWh/m2.  Objekt vyhovuje požadavkům pro dotaci Programu Zelená úsporám - A, celkové zateplení.
Pokud ale v programu Energie 2009 použiji typ výpočtu - Měsíční pro hodnocení nízkoenergetických domů dle TNI 73 0329, musím celý objket posuzovat jako nízkoenergetický, včetně nuceného větrání, přípravy TV atd. Tímto výpočtem ale dostanu úplně jiné výsledky, neodpovídající realitě, protože se ve skutečnosti nejedná o nízkoenergetický objekt.

..je nutné objekty, které nejsou nízkoenergetické posuzovat dle TNI 73 0329, popř. 73 0330, popřípadě, zda-li lze klimatické podmínky dle TNI 73 0329 použít v programu Energie 2009, aniž by bylo nutné celý objekt posuzovat jako nízkoenergetický?

Otázka:

Prosim o informaciu vo veci moznosti spracovania hodnotenia budov stavby z hladiska potreby tepla na vykurovanie (energetickeho kriterium) pre projekt na stav. povolenie v Cechach (projektove hodnotenie) -za akych podmienok by uznali spracovanie energet, kriteria v Cechách.

Otázka:

Počítám pasivní rodinný dům, který chce žádat o dotaci Zelená úsporám. V PD je navrženo vytápění přímotopy, záložní zdroj jsou litinová kamna, ohřev vody je zajištěn solárními kolektory.

Investor si však nepřeje ohřev teplé vody pomocí kolektorů, protože je to prý pro něj nerentabilní. Jenže z tohoto důvodu mi nevyjde ani požadovaná hodnota potřeby primární energie z neobnovitelných zdrojů na vytápění, přípravu teplé vody a technické systémy budovy. Na přání investora jsme jako hlavní zdroj pro vytápění dali již zmiňovaná kamna (topilo by se kusovým dřevem), elektřina by zajišťovala ohřev vody a pomocné energie. Stále však není splněna alespoň požadovaná hodnota potřeby primární energie.

Chtěla jsem se zeptat, zda je vůbec možné, aby byl navržen pasivní dům bez jakéhokoliv netradičního zdroje a vyšla požadovaná hodnota potřeby primární energie ... (všechny ostatní podmínky pasivní dům splňuje - U, Uem, ...).

Solární zisky přes střešní okna

Kategorie » téma: Energie » Obecně | Energie » 10 Ostatní

21.04.2010 23.41 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 15434x

Otázka:

Dobrý den,
jak se v programu energie zadávají střešní okna? Solární zisky ze střešních oken jsou jistě jiné než z oken svislých. děkuji

Pro uživatele AutoCADu se nabízí zajímavá možnost, jak si "naprogramovat" výpočet součinitele prostupu tepla pomocí dynamického bloku AutoCADu. Výhodou je ta skutečnost, že tloušťku jednotlivých konstrukcí je možné měnit pomocí uzlových bodů a k přepočtu součinitele dochází automaticky.

Autorem článku je Jan Panoch. 

Další příspěvek řeší vykreslení průběhu teplot a třetí článek nabízí průběh teplot v nehomogenní konstrukci dřevostavby.

< 1 .. 28 29 30 31 32 Stránka 33 34 35 36 .. 36 >