zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

SEI mi sdělila, že v případě, kdy se v budově nacházejí velkokapacitní prostory chlazení a mrazení, je možné vypracovat PENB pouze na část budovy bez těchto prostor.

Je možné PENB vypracovat v Energii? Jde mi o to, jak zadat kce mezi posuzovanou částí budovy a prostorem chlazení či mrazení.

Otázka:

Hodnotím budovu, kde je navrženo rovnotlaké nucené větrání v cca 80 % času s pomocí VZT jednotky. Čerstvý venkovní vzduch (cca 3000 m3/h) je ale přiváděn jen do jedné zóny a přes ty další dvě je jen odtahován. Jakým způsobem mám tuto situaci zadat?

Otázka:

Potřebuji posoudit dodanou energii na větrání ve dvouzónové budově. Vzduch zajišťuje VZT jednotka, která by měla mít celkový měrný příkon 2 ventilátorů 1600 Ws/m3. Znám objemy obou zón a znám průtoky čerstvého vzduchu v m3/h do obou zón.

Jakým způsobem se musí zadat v jednotlivých zónách příkon ventilátorů? Mám ho nějak rozdělit, třeba v poměru průtoků?

Otázka:

Lze v rámci zadávání dat v programu Energie nějak zahrnout do zdrojů tepla budovy volně stojící kamna na dřevo, např. v obýváku, když nemají teplovodní výměník a teplo tak není zapojené do otopné soustavy celé budovy, nebo zóny? Kamna ohřívají pouze lokálně obývák. Rád bych z toho vyloučil nutnost řešit obývák jako další zónu, z důvodu umístěných kamen na dřevo.

Otázka:

V protokolu v odstavci „Solární zisky stavebními konstrukcemi“ je uveden celkový činitel Fsh u výplně VYP-1 hodnotou 0,396, ač v zadání pro navrhovaný stav jsem vyplnil hodnotu 0,6 – není zde rozpor? Je tento postup správný?

< Stránka 1 2 3 4 5 6 .. 163 >

Související weby:

www.kdata.cz - CAD software

www.kcad.cz - Stavební fyzika

www.datasystem.cz - Primární data

Stavební fyzika » Aktuality

06.04.2017 17.37 » Area, Mezera, Simulace, Teplo, Ztráty a Cube3D ve verzi 2017

Do prodeje byly uvolněny programy Area, Mezera, Simulace, Teplo, Ztráty a Cube3D ve verzi 2017. Více informací k novinkám na blogu.

07.03.2017 09.57 » Energie 2016.6

Zde je k dispozici aktualizovaná instalace Energie 2016.6 ke stažení (pro uživatele s již zakoupenou licencí Energie 2016 bezplatně). Novinky jsou podrobněji popsány v dřívějším příspěvku na blogu.