řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

Při tvorbě odvozeného profilu z profilu smluvního je představa taková, že vyberu profil smluvní, který se blíží uvažovanému typu provozu a ZMĚNÍM JEN NĚCO, CO JE POTŘEBA.

To ale bohužel nejde, neboť program napíše "Je moc časových úseků" a vše se vynuluje, takže je nutné začít úplně od začátku.

Nebylo by možné toto nějak elegantně vyřešit?

Otázka:

Není nám jasná problematika Mimořádného provozu. Pokud si začnu tvořit vlastní profil užívání píšete: "Zkontrolujte prosím zda je rozmístění mimořádného provozu během roku vhodné i pro vámi zadaný profil".

Rádi bychom tento mimořádný provoz zcela zrušili, abychom mohli kombinovat podzóny v rámci jednotlivých zón.

Kde lze prosím tento mimořádný provoz nastavit/zrušit? Konkrétně se jedná o profil restaurace/kavárna a obchodní/prodejní plocha v administrativní budově.

Otázka:

Chtěla bych se zeptat - mám bytový dům s malou komercí na sever. Poslední patro bytového domu mám chlazené - samostatná zóna. Komerce je také chlazená.

Pokud vytisknu samostatně bytový dům - chlazenou i nechlazenou část, tak se chlazení nehodnotí, pokud vytisknu samostatně komerci, tak je chlazení klasifikováno A. Pokud vytisknu všechny zóny, je najednou chlazení klasifikováno G.

Jedná se o zanedbatelnou potřebu energie na chlazení v poměru k ostatním energiím. Nevíte, proč to tak je?

Na www.kcad.cz zveřejňujeme operativní update s opravou modulu hodnocení požadavků NZÚ, která se týká střešních oken v budovách zařazených do oblasti A dotačního programu NZÚ.

V Energii 2023.10 byla bohužel v oblasti A (zateplení) chybně zařazena střešní okna mezi svislé výplně otvorů, zatímco měla být zařazena mezi ostatní konstrukce na obálce budovy. Požadavky, které pro střešní okna program dosud v oblasti A uvažoval, byly tedy přísnější, než jaké předepisují kritéria dotačního programu NZÚ.

Všem zpracovatelům posudků pro NZÚ se omlouváme za případné potíže a prosíme je, aby si verzi 2023.10 nainstalovali znovu - v aktuální podobě zveřejněné dnes na www.kcad.cz. Děkujeme za pochopení.

Nulové rozměry plných dveří po importu z Protechu

Kategorie » téma: Energie » 10 Ostatní

14.09.2023 17.46 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 3185x

Otázka:

Importuji data z Protechu a u všech plných dveří se mi pak v Energii zobrazují nulové rozměry. Ani součinitele prostupu tepla se nenačtou.

Čím to je?

< Stránka 1 2 >

Související weby:

www.kdata.cz - CAD software

www.kcad.cz - Stavební fyzika

www.datasystem.cz - Primární data

Stavební fyzika » Aktuality

03.11.2023 13.35 » Energie 2023.11 k dispozici.

V sekci ke stažení  na kcad.cz je pro uživatele Energie 2023 bezplatný update 2023.11.

31.08.2023 14.47 » Energie 2023.10 k dispozici

V sekci ke stažení  na kcad.cz je pro uživatele Energie 2023 bezplatný update 2023.10