řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Příkazový řádek AutoCADu - maximální počet zobrazených řádků.

Kategorie » téma: AutoCAD

24.08.2010 13.21 | Jan Tošovský | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 16117x

Příkazový řáden AutoCADu (command line) zobrazí standardně 400 řádků. Pro běžné použití se jedná o dostatečné množství. Pokud uživatel např. vypisuje systémové promměnné (syspar), tak v plovoucím okně příkazového řádku (F2) nelze zobrazit historii všech proměnných, apod. Ukážeme si, jak změnit tento limit.

Příkazový řádek můžeme též vypnout, případně změnit jeho umístění...

 

Příprava počítače pro instalaci nové verze AutoCADu

Kategorie » téma: AutoCAD

24.08.2010 10.17 | Jan Tošovský | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 19607x

Instalace AutoCADu je již pro většinu uživatelů (nejen při využití implicitních předvoleb) jednoduchou záležitostí; přesto můžou překvapit problémy spojené s instalací  i zkušeného uživatele (způsobené např. opomenutím některého z doporučení Autodesku). Též nedokončená instalace může bránit využití nové verze CADu. Uveďme si tedy základní body, které doporučuje Autodesk svým zákaznímům. (čerpáno ze stránek Autodesku)

V produktech jako AutCAD Architecture, případně při využití některé nadstavby nad AutoCADem, se většinou obejdeme bez správce hladin. Připravené parametrické 3D objekty jako stěna okna, dveře apod. jsou na základě zvoleného "klíče" hladin automaticky umístěny do příslušné hladiny.

Ale i při 2d kreslení můžeme alespoň pro některé objekty stanovit cílovou hladinu.

Po instalaci produktu AutoCAD Architecture 2010 CZ jsou nefunkční některé příkazy v pásu nástrojů (ribbonu), jako např. zaobli, zkos, jednotky,...

Příkazy jsou předefinovány v souboru aca.mnl, původní příkaz lze spustit pomocí následující syntaxe: "_.fillet". Příkaz nově zaobluje AEC objekty (např. stěny..)

 Ve verzi 2011 se již tato chyba nevyskytuje.

 

Část uživatelů AutoCAD Architecture (ACA) využívá tento produkt, alespoň zpočátku, pouze pro 2D kreslení. Model objektu může být vynesen ve 3D, ale pro tvorbu prováděcí dokumentace jsou již jednotlivá podlaží exportována do 2D půdorysů. Plochy a výkaz místností jsou kresleny ručně s nutností generovat pomocné 2D křivky ohraničující jednotlivé místnosti. V lepších případech je využit nástroj "3. strany", který automaticky generuje ohraničující křivku a umístí číslo s plochu doprostřed místnosti. Tabulka místností je pak tvořena buď pomocí extrakce atributů, nebo s využitím tabulkového procesoru a propojena s výkresem (např. excel..), nebo dokonce ručně.

Přitom ACA se svými AEC nástroji "Prostor" a "Tabulka" umožňuje komfortnější způsob, který si dále popíšeme na příkladu s využitím křivek vymezujících plochy jednotlivých místností.

< 2 3 4 5 6 Stránka 7 8 9 >