zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

Zajímal by mne váš názor na možnosti výpočtu součinitele prostupu tepla u světlíku. Vidím tu dvě možnosti:

a) výpočet po částech (průsvitná a neprůsvitná část) zvlášť dle ČSN EN 6946, výsledné Učko prvku je pak v podstatě váženým průměrem přes plochy

b) naměřená hodnota od výrobce vztažená na půdorysný průmět

Faktor emisí CO2 pro soustavu ZTE/CZT

Kategorie » téma: Energie » 10 Ostatní

25.03.2017 09.58 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 358x

Otázka:

Pokud vyberu v nabídce energonositelů v Energii CZT, vyplní se mi do faktoru emisí CO2 nula. Má to nějaký důvod? Přijde mi, že není důvod, aby se emise zanedbávaly, zvlášť, když u nás CZT asi vetšinou fungují na uhelné bázi...

Otázka:

Jak postupovat při výpočtu součinitele prostupu tepla panel domů?

Obvyklé provedení sendvič. panelů– zeslabená izolace, různá položebra, nenavazující tep izolace při výrobě. Je správné zohlednění těchto nesystem. tepel. mostů pomocí korekce součinitele prostupu tepla DeltaU? Jaká hodnota odpovídá reálnému stavu? 0,05W/(m2K?

V Energii se vliv tep. vazeb započítá hodnotou 0,05W/(m2K)?

Otázka:

Prosím o pomoc s problémem. Vrátil jsem se po několika letech k budově, kterou jsem zadával někdy 2013-2014, tj. ještě předtím, než začala být uplatňována redukce neobnovitelné primární energie pro referenční budovu (od ledna 2015). V těchto starých datech jsem měl tedy samozřejmě nastaveno, že se redukce nemá uplatnit.

Po načtění dat do Energie 2016 tam toto nastavení (tj. redukce ne) zůstalo, ale já bych ho potřeboval změnit na "redukce ano", protože budovu budu hodnotit znovu podle dnešních platných předpisů. Políčko "snížit neobnovitelnou primární energii pro referenční budovu" je ale v Energii 2016 zamčené a já ho nemohu zaškrtnout.

Výlet do Ostravy... Narušená imaginace

Kategorie » téma: Do jiného světa...

07.03.2017 20.15 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 1549x

Další výtvarná pozvánka míří do města, které je čím dál zajímavější - a pro architekty a stavební inženýry zvláště. Asi nemusím doporučovat návštěvu areálu bývalých vysokých pecí v Dolních Vítkovicích. To, co se v této oblasti povedlo zrealizovat podle projektu ateliéru Josefa Pleskota za pouhých pár let, je skvělé. Kdo měl to štěstí a mohl vidět proslulý plynojem shora i zevnitř v původním syrovém stavu, musí dnes žasnout nad tím, jakou proměnou prošel... a přitom má stále stejnou monumentalitu.

Dnešní pozvánka ale není do Vítkovic, podíváme se do Galerie výtvarného umění v Ostravě (Dům umění), kde až do konce března probíhá výstava Narušená imaginace.

< Stránka 1 2 3 4 5 6 .. 230 >

Související weby:

www.kdata.cz - CAD software

www.kcad.cz - Stavební fyzika

www.datasystem.cz - Primární data

Stavební fyzika » Aktuality

07.03.2017 09.57 » Energie 2016.6

Zde je k dispozici aktualizovaná instalace Energie 2016.6 ke stažení (pro uživatele s již zakoupenou licencí Energie 2016 bezplatně). Novinky jsou podrobněji popsány v dřívějším příspěvku na blogu.

03.02.2017 15.28 » Energie 2016.5

Zde je k dispozici aktualizovaná instalace Energie 2016.5 ke stažení (pro uživatele s již zakoupenou licencí Energie 2016 bezplatně). Novinky jsou podrobněji popsány v dřívějším příspěvku na blogu.