řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

Mohl bych poprosit o kontolu jednoduchého obdélníkového bungulavu, který jsem zadal do nové Energie 2019 a současně i do Energie 2017.

Průměrný i referenční součinitel prostupu tepla mi vychází schodně, jen se mi výrazně liší hodnoty měrné roční potřeby tepla na vytápění. Stínění oken jsem použil 0,6 (viz podmínky NZU). Stínění stěn jsem uvažoval hodnotou 1.

Je možné, že díky změnám v normách mě vyšly změny takhle rozdílně, nebo mám ve výpočtu chybu?

Další vydání našeho retro občasníku se vrací k tématu zadání a výpočtu doporučených opatření a jejich zápisu do energetického průkazu.

Inspirací byl následující dotaz:


Jak zadám STANOVENÍ DOPORUČENÝCH OPATŘENÍ PRO SNÍŽENÍ ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI BUDOVY (myslím tu tabulku, kde zadávám konkrétní hodnoty úspor třeba neobnovitelné primární energie např. u vytápění)?

Otázka:

Při zpracování PENB nehodnotím jen projektem dané řešení, ale také se podílím na návrhu energetiky řešeného objektu už ve fázi návrhu. A proto potřebuju už při zadávání konstrukce vědět, jestli zadávaná skladba vyhovuje požadavkům. Hodnota UN20, která se na příslušném okně zobrazuje, mi k tomu nestačí...

Otázka:

Měl bych na vás dotaz ohledně energetické náročnosti v Energii 2020. Momentálně používám verzi 2020.7 a jde mi konkrétně o bilanci větrání.

Řeším nebytový objekt jako novostavbu s přirozeným větráním se zadáním dle profilu dle ČSN a zarazilo mě, že tepelný tok větráním hodnocené budovy (267,356 W/K) vychází značně rozdílně než tepelný tok větráním referenční budovy (194,714 W/K).

Neměl by v případě přirozeného větrání vycházet tepelný tok pro hodnocenou a referenční budovu totožný?

Otázka:

přehledná tabulka výpočtu:

V novinkách tepelně technického programu je uvedena možnost využití přehledné tabulky s výsledky výpočtu ve formátu RTF.

Nepodařilo se mi  ale k ní propracovat ani přes nápovědu.

< 1 .. 13 14 15 16 17 Stránka 18 19 20 21 22 23 .. 281 >