zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázky:

...

1.Proč se nezadává orientace na světové strany u obvodových konstrukcí (vyjma okenních otvorů) z důvodu různé akumulace tepla ?

2.Druhý dotaz se týká zadávání celkové podlahové plochy vytápěných prostor, při posudku na RD:

Stávající stav :

- 1S : nevýtápěný prostor

- 1NP : výtápěnýprostor

- 2NP : vytápěný prostor

- Podkorví - nevytápěný prostor

 celkovou podlahovou plochu jsem vzal z 1NP+2NP

Nový stav

- 1S : nevýtápěný prostor

- 1NP : výtápěnýprostor

- 2NP : vytápěný prostor

- Podkorví - vytápěný prostor¨

celkovou podlahovou plochu jsem vzal 1NP+2NP+podkroví

O kolik se snížila měrná ptřeba tepla na vytápění při porovnání stávajícího a nového stavu? Není nutné vzít plochu stávajícího stavu? Při podlahové ploše v novém stavu o 1/3 větší můžeme dostat zkreslené výsledky? 

Zohlednění změny typu žárovek v PENB

Kategorie » téma: Energie » 06 Provoz zóny

02.03.2016 13.24 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 24367x

ZOOM: Vliv změny zdrojů osvětlení

V dalším detailním návodu se podíváme na to, jakým způsobem lze ve výpočtu energetické náročnosti budovy zohlednit vliv změny zdrojů osvětlení. Inspirací byl následující dotaz:


Chtěla bych se zeptat, jakým způsobem zadat v doporučené variantě výměnu osvětlení (klasické žárovky za LED osvětlení) tak, aby tato změna byla patrná ve výsledcích a tedy použitelná jako doporučení pro zlepšení energetické náročnosti. Vím, že osvětlení nemá příliš velký vliv na výsledky PENB, avšak ukazatel energetické náročnosti pro jakékoliv osvětlení vychází vždy v "C".

ZOOM: Zadání dvou FV systémů s různým využitím vyrobené elektřiny

Následující detailní návod ukazuje, jakým způsobem lze v programu Energie zadat pro rodinný dům (modelovaný jako jedna zóna) instalaci dvou FV systémů, jejichž produkce se využívá na různé účely. Inspirací byl dotaz:


Řeším situaci v RD, kde bude 4 kWp FV systém s tím, že 2 kWp půjdou do zásobníku TV, který bude mít zároveň možnost dohřevu EE. Zbylé 2 kWp budou napojeny na AKU nádrž, která bude natápěna kotlem na biomasu, ale už nebude možnost el.dohřevem. Zde tuto situaci správně ošetřit ve výpočtu v Energii?

Otázka:

Pro původní stav RD jsem uvažoval výměnu vzduchu n50=14 za hodinu. Po výměně všech oken jsem hodnotu n50 snížil na 1 za hodinu. Úředníci na SFŽP mi výpočet vrátili s tím, že dávám moc na průvzdušnost budovy.

Dále by mne zajímalo, zda mohu snížit po výměně oken přirážku na vliv tepelných vazeb DeltaU.

Zadání větrací jednotky s aktivní a pasivní rekuperací

Kategorie » téma: Energie » 06 Provoz zóny

08.04.2013 23.18 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 2 komentářů | Přečteno: 18061x

Otázka:

Pokouším se zadat vyšší model kompaktní jednotky Nilan Vp18 Compact (která využívá pasivní i aktivní rekuperaci ). http://www.nilan.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=90&Itemid=86

Chtěl jsem poprosit o radu se zadáním v Energii 2013:

- jak v zadání zohlednit příznivý vliv pasivní rekuperace (? zohlednit účinek rekuperace v zadání zpětného zisku tepla v listu větrání a současně jako TČ ve listě zdroje tepla ?)

- při použití zadání (viz. výše ) vzhledem k tomu, že jednotka dohřívá větrací vzduch na max. 20°C (v závislosti na ext. teplotě a int. vlhkosti ) je nutné volit volbu ve zdroji tepla že zóna je vytápěna vzduchotechnikou ?

< Stránka 1 2 3 4 5 6 .. 58 >