zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

Řeším provoz MŠ s vytápěním a chlazením a nedokáži docílit toho, aby o prázdninách (červenec, srpen), kdy je MŠ mimo provoz, byla potřeba energie pro chlazení nulová.

Nastavil jsem vlastní profil (pro letní měsíce jsem všechny hodnoty nastavil na 0) a přesto je tam pořád chlazení s poměrně vysokou spotřebou.

Mohli byste mi prosím pomoci?

Otázka:

Nerozumím tomu, proč se mi zobrazuje v tabulce potřeby tepla na vytápění pro budovu se 2 zónami pokles vnitřních a solárních zisků zisků v květnu oproti dubnu (stejně tak jsou zisky menší v září oproti říjnu).

Když se podívám na tabulky potřeby tepla pro jednotlivé zóny, tak tam solární zisky směrem k létu stoupají a směrem k zimě klesají.

Proč se to pro celou budovu chová jinak?

Otázka:

Zajímalo by mne, proč se u některých konstrukcí v tabulce F Obálka budovy v PENB zobrazuje rozdílná hodnota požadavku podle ČSN 730540-2 a podle vyhlášky 264/2020 Sb., i když hodnotím větší změnu budovy, tj. fR=1.

Rozdílné hodnoty požadavků v Tab. F
Rozdílné hodnoty požadavků v Tab. F

Neměly by být vždy stejné, když jde o větší změnu?

ANKETA: Počet měněných konstrukcí v krycích listech NZÚ

Kategorie » téma: Energie » 09 Výstupní data

26.10.2020 11.52 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 8 komentářů | Přečteno: 46251x

Vážené energetické specialistky a specialisté, obracíme se na vás s prosbou:

Napište nám prosím do komentářů pod článek, s kolika zateplovanými konstrukcemi a s kolika vyměňovanými výplněmi otvorů se obvykle setkáváte při vyplňování krycích listů dotačního programu NZÚ v oblasti A.

Mysleli jsme si, že 8 konstrukcí a 12 výplní bude už dostatečných (nově od verze 2020.4), ale zdá se, že není. Rádi bychom vám vyšli vstříc a proto přivítáme vaše komentáře.

Děkujeme.

Vzhledem k tomu, že jsme na sociálních sítích zaznamenali různé šířící se konspirační teorie o tom, proč vycházejí podle nové vyhlášky horší výsledky potřeby tepla na vytápění, zařazujeme po čase opět náš retro občasník a připomínáme několik starších článků. 

Zvýšení vypočtené potřeby tepla na vytápění nesouvisí totiž v podstatě nijak s novou vyhláškou č. 264/2020 Sb. či s novou verzí programu. Ve skutečnosti je to důsledek zrušení normy EN ISO 13790 a zavedení nových výpočetních postupů podle EN ISO 52016-1, které proběhlo v ČR již v roce 2018. Specialisté, kteří drží rádi prst na tepu doby (pardon :-) a pořizují si včas nové verze SW (děkujeme :-), tuto nepříjemnou skutečnost zjistili již před více než rokem po zakoupení Energie 2019 - tedy prvního programu, který platnou EN ISO 52016-1 používal.

< 3 4 5 6 7 Stránka 8 9 10 11 12 13 .. 45 >