řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Blok s automatickým polem pro vypisování sklonu

Kategorie » téma: AutoCAD

09.01.2010 11.56 | Jan Panoch | Komentáře: 2 komentářů | Přečteno: 13563x

V tomto příspěvku je popsána tvorba bloku, do jehož atributu se bude automaticky načítat úhel natočení tohoto bloku tedy sklon.

Začneme tak, že si nakreslíme značku sklonu v tomto případě je to šipka, vytvoříme ze značky blok a přejdeme do editoru bloků, kde přidáme dva atributy. Případně můžeme atributy přidat ještě v modelovém prostoru před vytvořením bloku.

 

Okružní křižovatky v CIVIL 2011

Kategorie » téma: AutoCAD Civil 3D

26.08.2010 15.27 | Jan Přibyl | Komentáře: 1 komentářů | Přečteno: 17353x

Jednou z významných novinek verze 2011 je návrh okružní křižovatky. Hlavním přínosem je návrh ve 2d, ale dá použít i pro vybudování koridoru. Videa jsou až dole, abyste nic nepřeskočili. To kratší a zajímavější je úplně dole.

Hromadné zrušení přepisu zobrazení hladin ve výřezu

Kategorie » téma: AutoCAD

24.01.2010 09.56 | Jan Panoch | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 9578x

Vyšší verze AutoCADu umožňují přepsat zobrazení hladin v jednotlivých výřezech. Zatímco nižší verze umí přepsat pouze viditelnost hladin tak, že v jednom výřezu hladina vidět je a ve druhém není, ve vyšších verzích můžeme ve výřezech měnit i barvu, typ a tloušťku čáry, Na obrázku je v pravé polovině výkres s nepřepsaným zobrazením hladin a v levé části s přepsaným zobrazením.

Nový příkaz REVERSE v AutoCADu 2010

Kategorie » téma: AutoCAD

05.04.2009 08.44 | Jan Panoch | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 8831x

AutoCAD2010 přichází s novým příkazem pro editaci křivek. Funkci jsme sice mohli využít už i v AutoCADu 2009, ale pouze po nainstalování Bonus Packu. Tento příkaz je součástí funkce PEDIT pro editaci křivky. Příkaz Reverse umí obrátit směr křivky, což je užitečné například při kreslení kanalizace, kdy kanalizační hrdla musejí být otevřená směrem proti spádu. I v případě, že máme některé kanalizační řady nakreslené jako čáry, na které nejde editace křivky PEDIT aplikovat, můžeme tuto funkci používat. Stačí zadat příkaz REVERSE. Tím můžeme vybrat i několik křivek či čar a použít na ně tuto funkci najednou. problém však zůstává s křivkami s obloukovými segmenty a s oblouky vůbec. Na takovéto objekty příkaz REVERSE nemá vliv.

Příprava počítače pro instalaci nové verze AutoCADu

Kategorie » téma: AutoCAD

24.08.2010 10.17 | Jan Tošovský | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 19965x

Instalace AutoCADu je již pro většinu uživatelů (nejen při využití implicitních předvoleb) jednoduchou záležitostí; přesto můžou překvapit problémy spojené s instalací  i zkušeného uživatele (způsobené např. opomenutím některého z doporučení Autodesku). Též nedokončená instalace může bránit využití nové verze CADu. Uveďme si tedy základní body, které doporučuje Autodesk svým zákaznímům. (čerpáno ze stránek Autodesku)

< 2 3 4 5 6 Stránka 7 8 9 10 11 12 .. 61 >