zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

Pokud zadám dilataci do nevytápěných prostor prostřednictvím přibližného výpočtu, potřebuji vyplnit údaj o objemu vzduchu v nevytápěném prostoru.

Podle dokumentace je vzájemný odstup bytových sekcí - dilatace 200 mm, délka dilatace 8,5 m a výška při 8 podlažích 23,5 m, což představuje celkem

39,95 = cca 40,0 m3.  Nyní mám 2 možnosti provedení výpočtu:

1. Ke každé dílčí zóně přiřadím polovinu vzduchového objemu (20 m3), zadám plochu, U, pomocným výpočtem zjistím činitel "b" atd. a pokračuji ve výpočtu

2. K jedné z dílčích zón přiřadím celkový objem vzduchu a obě stěny (bude uvedeno ve výpočtu pouze jednou) - není to tak čisté, ale jedná se o 1 dům, která se skládá ze 4 sekcí

3. Poslední variantou, která mě napadla, ale o té nejsem přesvědčen, protože to není zcela čisté, by bylo počítat se stěnou v dilataci jako z obvodovou zdi a přes činitel teplotní redukce ji vyjádřit, že se nejedná o stěnu k exteriéru.

Otázka:

Jakým způsobem mám zadávat v programu Energie 2010 stěnu, která sousedí s vedlejším domem? Jedná se o řadovou zástavbu.

Otázka:

Hodnotím budovu s prakticky stejným součinitelem prostupu tepla střechy i podlahy nad nevytápěným suterénem (U=0,15). Tepelný tok oběma konstrukcemi mi vychází téměř stejný. Jak je to možné, když je střecha vystavena venkovnímu prostředí a podlaha je nad sklepem?

Pak mě napadá otázka, zda by normové hodnoty součinitelů prostupů tepla pro střechu a podlahu nad nevytápěným suterénem neměly být stejné ?

Otázka:

.. jak zahrnout do výpočtu chodbu (a komoru ) uvnitř dispozice bytu? Jedná se o předválečný 5patrový cihlový bytová dům v řadové zástavbě. V některých bytech na chodbě mezi vstupem z chodby a vlastními pokoji není radiátor a je vytápěná přilehlými místnostmi ... je i přesto možné tyto prostor zahrnou do celkové podlahové plochy "jako" součást vytápěného bytu (vyznačení viz. přiložený obrázek modře ). Nevytápěné a větrné komory, spíže a WC z dotační plochy vyřazuji a dle předešlého dotazu do blogu pro zjednodušení zadání výpočtu počítám vnější obálkou bytů.

Celková podlahová plocha zóny je součtem podlahových ploch ve všech podlažích patřících do hodnocené vytápěné či chlazené zóny.
Jednotka [m2].
-----------------------------
Podle zákona č. 406/2006 Sb. (par. 2, bod p) se celkovou podlahovou plochou rozumí podlahová plocha všech vytápěných podlaží vymezená mezi vnějšími stěnami (bez sklepů a sousedících nevytápěných prostor).
-----------------------------
TNI 73 0329 a TNI 730330 definují celkovou podlahovou plochu stejně, tj. jako celkovou vnitřní podlahovou plochu vytápěné části budovy, tedy opět plochu bez obalových konstrukcí.

Otázka:

... Mám objekt dosti složitý a v jedné části je v něm jakoby zakouslá garáž. Jelikož jsou zde stěny ze starých cihel a stropy neizolované uvažuji garáž alespoň s 10 stupni ikdyž přímo asi vytápěná není. Je možné postupovat tak že v energii zadám podlahovou plochu i s garáží, převažující teplotu dám cca 19°C, ale do zprávy k zelené úsporám napíši že je podlahová plocha bez garáže jelikož jde vlastně o nevytápěný prostor. Mohu postupovat takto nebo raději s garáží nepočítat a pak dát k ochlazovaným stěnám činitel teplotní redukce cca 0,5? Pak bych se ještě rád zeptal pokud je objekt podsklepen ale strop je pod částí objektu výškově odskočen, součástí stropu je tedy jakoby část stěny, jak tam toto započítat?

Váženým průměrem upravit R stropní konstrukce? Jak ale započítat to že je ochlazovaná část stropu větší nežli půdorysná? Mám také snížit třeba R cca o 10% pokud je plocha větší o 10%?

< 1 .. 13 14 15 16 17 Stránka 18 19 20 21 22 23 .. 27 >