zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

... Mám objekt dosti složitý a v jedné části je v něm jakoby zakouslá garáž. Jelikož jsou zde stěny ze starých cihel a stropy neizolované uvažuji garáž alespoň s 10 stupni ikdyž přímo asi vytápěná není. Je možné postupovat tak že v energii zadám podlahovou plochu i s garáží, převažující teplotu dám cca 19°C, ale do zprávy k zelené úsporám napíši že je podlahová plocha bez garáže jelikož jde vlastně o nevytápěný prostor. Mohu postupovat takto nebo raději s garáží nepočítat a pak dát k ochlazovaným stěnám činitel teplotní redukce cca 0,5? Pak bych se ještě rád zeptal pokud je objekt podsklepen ale strop je pod částí objektu výškově odskočen, součástí stropu je tedy jakoby část stěny, jak tam toto započítat?

Váženým průměrem upravit R stropní konstrukce? Jak ale započítat to že je ochlazovaná část stropu větší nežli půdorysná? Mám také snížit třeba R cca o 10% pokud je plocha větší o 10%?

Otázky:

 ...ověření správnosti postupu při zadání půdorysné plochy a obálky vnitřního schodiště z nevytápěného (alt. částečně ) nevytápěného suterénu (myšleno v případě např. rodinného domu se suterénem, přízemím, patrem a podkrovím ..):

1) Částečně podsklepený objekt:
...jakým způsobem zadávat suterén u částečně podsklepeného objektu?
2) Schodiště: 
...jakým způsobem řešit prostor schodiště bytového domu mezi suterénem a přízemím?...

Otázky:

...pro případ částečně či zcela nevytápěný suterén: objekt, který je podsklepen jen z 1/3, do kolonky plocha podlahy v obecných údajích zadávám: plochu stropu suterénu (plocha podlahy 1.NP) včetně vnějších konstrukcí nebo skutečnou plochu podlahy sklepa bez obvodových konstrukcí?

Dále mě zajímá, jestli je korektní přepočítat tento objekt na zcela podsklepený s tím, že exponovaný obvod bude obvod 1.NP a výšky pod a nad terénem budou takové, aby součin exponovaného obvodu a těchto výšek (hloubek) odpovídal skutečným plochám stěn suterénu nad i pod terénem.

Dále mě zajímá jak program rozlišuje při zadávání nevytápěných prostor jestli je ochlazovaná kce na styku s vnějším vzduchem či se zeminou v zadávaném formuláři mi připadá, že to nijak nerozlišuje.

Otázka:

...částečně podsklepený objekt převedu na model plně podsklepený s menší hloubkou, ale jak započitám podlahu a linearní činitele, které jsou rozdílné v místě stropní konstrukce a podlahy na terénu? A jak mám do výpočtu zahrnout stěny a jiné konstrukce (např. schodiště) oddělující sklepní nevytápěný prostor a vytápěnou část?

Otázka:

Pokud zadám dilataci do nevytápěných prostor prostřednictvím přibližného výpočtu, potřebuji vyplnit údaj o objemu vzduchu v nevytápěném prostoru.

Podle dokumentace je vzájemný odstup bytových sekcí - dilatace 200 mm, délka dilatace 8,5 m a výška při 8 podlažích 23,5 m, což představuje celkem

39,95 = cca 40,0 m3.  Nyní mám 2 možnosti provedení výpočtu:

1. Ke každé dílčí zóně přiřadím polovinu vzduchového objemu (20 m3), zadám plochu, U, pomocným výpočtem zjistím činitel "b" atd. a pokračuji ve výpočtu

2. K jedné z dílčích zón přiřadím celkový objem vzduchu a obě stěny (bude uvedeno ve výpočtu pouze jednou) - není to tak čisté, ale jedná se o 1 dům, která se skládá ze 4 sekcí

3. Poslední variantou, která mě napadla, ale o té nejsem přesvědčen, protože to není zcela čisté, by bylo počítat se stěnou v dilataci jako z obvodovou zdi a přes činitel teplotní redukce ji vyjádřit, že se nejedná o stěnu k exteriéru.

< 2 3 4 5 6 Stránka 7 8 9 10 11 12 .. 27 >