zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

Rád bych si potvrdil, že chápu dobře výpočet dodané energie na chlazení. Při použití TČ na vytápění je energie okolního prostředí započítána do dodané energie. V reverzním chodu TČ na chlazení pak ne.

Je to bráno tak, že se nejedná o energii "dodanou do budovy" (ale odebranou) a přístup k chlazení je tedy odlišný (zvýšením EER mohu zlepšit zatřídění na dodané energie, ale zvýšením COP ne)?

Zadání přerušování vytápění během školních prázdnin

Kategorie » téma: Energie » 06 Provoz zóny

23.02.2016 21.12 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 25295x

Otázka:

Můžete mně poradit jak správně zadat v programu Energie přerušované vytápění pro školu? Tj. započítat prázdniny. Výpočet provádím měsíční metodou pro komplexní hodnocení EN podle vyhl. 78/2013.

Otázka:

Při výpočtu dodané energie pro TV mě vyšla hodnota 11,64 GJ. Když jsem přidal užití solárního systému na ohřev TV, ve výpočtu se ukázalo, že v budově bude využito ze solárního systému 8,17 GJ. Přitom dodaná energie pro TV klesla na 10,67 GJ. Zajímalo by mě, kde je ten zbytek cca 7GJ.

Otázka:

...výpočet pasivního rodinného domu pro dotaci ZÚ. V objektu je použit částečný lokální větrací systém se ZZT. Ovšem jen v pobytových místnostech. V místnostech ostatních (koupelny, sklady, technické místnosti, …) je užito přirozené větrání. Dle mého názoru je možno použít 2 řešení:

A.    Udělat v objektu 2 zóny.  Všechny osoby ponechat v zóně 1 (větraná se ZZT) a v zóně 2 zadat nulový počet osob. Větrací tok pak ve 2. zóně zadat takový, aby odpovídal výměně vzduchu cca 0,5 1/hod. A nebo – zadat skutečný průtok vzduchu (např. od odtahových ventilátorů) s tím, že bych zvolil vyšší počáteční teplotu, neboť vzduch je nasáván povětšinou ze sousedních pobytových místností.

B.    Udělat v objektu 1 zónu. A jak jste již zmiňoval na Vašem webu, účinnost ZZT ponížit váženým průměrem přes objemy zóny.

Otázka:

Zpracovávám průkaz ENB a nedaří se mi pro stávající stav korektně zadat vstupní údaje. Jedná se mi o spotřebu energie na osvětlení. Dle fakturace je celková roční spotřeba elektřiny 137MWh. Když v Energii zadám měrnou roční spotřebu elektřiny 10kWh/m2a, je výsledná spotřeba energie na osvětlení 238 MWh. Pokud zadám měrnou roční spotřebu elektřiny 0kWh/m2a, je výsledná spotřeba energie na osvětlení 172 MWh. Stále je to více, než je celková měřená spotřeba celého objektu. Předpokládám, že z celkové spotřeby elektřiny tvoří podíl osvětlení maximálně 50%, tj. 68,5MWh.
Poraďte mi prosím, jak mám zadat vstupní údaje, aby se výsledek alespoň přiblížil skutečnosti.

< 1 .. 22 23 24 25 26 Stránka 27 28 29 30 31 32 .. 59 >