zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

Jak bych mohla zadat větrání v zóně, která je z části větraná nuceně a z části přirozeně? Je to takový prostor rozdělený polopříčkami a do části jde nucené větrání s tím, že zbytek potřebného vzduchu se vymění přirozeně.

Šla jsem na to tak, že jsem zadala tu nucenou výměnu a předpokládám, že zbytek si program dopočítá sám na základě obsazenosti a potřebného množství vzduchu na osobu. Je to tak nebo jinak?

Otázka:

V RD je garáž, která je temperovaná. Vytvořila jsem si tedy v Energii 2020 vlastní profil, ale abych ho mohla přiřadit zóně, musím dát typ podzóny "jiná než obytná", typ profilu vlastní a vybrat vytvořený.

Ve výsledku je pak u tohoto profilu počítáno snížení neobnovitelné primární energie o 10 % jako u jiných než obytných staveb. Je trochu matoucí, když garáž patří do celku s obytnou stavbou...

Je, prosím, někde přesně daná vnitřní návrhová teplota pro garáž nebo je možné použít jakoukoliv teplotu?

Využití tepla vyprodukovaného servery na vytápění budovy

Kategorie » téma: Energie » 06 Provoz zóny

01.10.2016 20.16 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 1 komentářů | Přečteno: 51296x

ZOOM: Modelování využití odpadního tepla ze serverů na vytápění

V dalším detailním návodu se podíváme na to, jakým způsobem lze při výpočtu energetické náročnosti budovy zohlednit využití tepla vytvářeného trvale běžícími servery (či jinými spotřebiči s velkou produkcí tepla) na vytápění ostatních částí budovy. Inspirací byl následující dotaz:


Zpracovávám PENB na objekt datového centra s kancelářemi. V 1NP jsou umístěny servery produkující teplo (cca 140 kW) a dále prostory s chladicím zařízením pro serverovnu. Vyprodukované teplo bude použito pro vytápění kanceláří ve 2NP přes systém využívající odpadní teplo.

Chtěl bych se zeptat, jak zadat systém vytápění pro 2NP. A dále jak objekt řešit z hlediska zón.

Otázka:

V hodnocené budově má být částečně vzduchotechnika s rekuperací, částečně odtahové ventilátory a částečně přirozené větrání. Vytvořila jsem jednozónový model, rozdělený na jednotlivé podzóny s popsanými způsoby větrání. Celkově pro výslednou zónu vychází přívod vzduchu nuceným větráním 1842 m3/h a odtah 1861 m3/h, přičemž 19 m3/h (rozdíl) je odtah odtahovými ventilátory.

Zajímalo by mne, jakým způsobem probíhá výpočet potřeby tepla na větrání v podobné situaci.

Otázka:

V objektu RD mám dvě zóny chlazenou a obytnou. Vzhledem k velikosti RD je vypočtený počet osob v zóně chlazené 4 a v zońě obytné 5, celkem 9 osob.

Pro celý RD lze ale dle vyhlášky uvažovat max 5 osob. Do chlazené zony se mi navíc počítá i spotřeba TUV pro 4 osoby, ačkoliv zde není žádný fyzický odběr, bez toho nelze výpočet provést.

Jak toto řešit?

< 1 2 3 4 5 Stránka 6 7 8 9 10 11 .. 58 >