zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

...zpracování Energetických štítků (EŠ) pro panelové domy . Štítky používám pro program MMR "Nový panel", kde je nastavena opět až příliš tvrdá podmínka, aby celkový součinitel prostupou tepla obálký byl lepší než DOPORUČENÁ hodnota. Výsledky kalkulací proto budu obhajovat proti zadavateli, v případě potřeby i proti případnému poskytovatli dotace - proto nechci nic opomenout.

Ve finální nabídce před zahájením výpočtu EŠ je možnost (ne)zatrhnout pole "ZOHLEDNIT V POŽADAVCÍCH NA BUDOVU DÍLČÍ POŽADAVKY NA KONSTRUKCE". Z popisu v programu si nejsem 100%ně, jistý jakou volbu a kdy pro kalkulaci EŠ použít. Vaši kolegové mne odkázali na Vás.

Pokud ve výpočtu ZOHLEDNÍM v požadavcích na budovu dílčí požadavky na konstrukce jsou výsledky kalkulace pro objekt méně příznivé a dosažení DOPORUČENÉ úrovně součinitele prostupu tepla je i při nadstandardních úsporných opatření  téměř nemožné. Hodnoty prostupu tepla v tabulce "Stanovení prostupu tepla obálky budovy" jsou výrazně tvrdší, dále mi připadá, že zlepšování tepelné ochrany dílčích konstrukcí nemá od určité úrovně již na výsledek žádný vliv (zlepšení součinitele U dílčích konstrukcí, se zlepšení tepelné ochrany při volbě "ZOHLEDNIT DÍLČÍ POŽADAVKY NA KONSTRUKCE" nepromítne  do celkových kalkulací. Výsledek je totožný jako u nižší úrovně ochrany - např. ve výsledku není patrný rozdíl mezi zateplením 14 a 16 cm.

Chci se tedy zeptat jakou volbu mám pro kalkulace EŠ používat a proč.

Chlazení vs. zóny

Kategorie » téma: Energie » 01 Zóny

21.04.2013 19.01 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 16543x

Otázka:

Dobrý den, mám administrativní budova, kde je klimatizace. Kanceláře však jsou chlazeny pouze na jižní straně, což vychází cca 50% objemu zóny. Kde se mi projeví, či kde mám zadat, že zóna není celá chlazena, aby to tak nepočítalo. Děkuji

Otázka:

1367320096_pozor9992Program ENERGIE používá pro výpočet referenční hodnoty pro dílčí dodané energie pro vytápění, chlazení, apod. redukci hodnot s odkazem na tabulku v příloze 2 vyhl. 78/2013 Sb.

Redukci chápu u ukazatele Uem, který je pro nové budovy redukován 0,8x, kdy vzniká stav s rekonstrukcemi vycházejícími do D. Důvod k redukování dílčích dodaných energií jsem ale v legislativě nenašel.

Otázka:

Chtěl bych se zeptat, jak správně zohlednit zimní zahradu v programu Stabilita při výpočtu letní tepelné stability místností. Jde mi o to, jak vypočítat výslednou teplotu v místnosti, která má jediné okno (a balkónové dveře) směrem do zimní zahrady - na zasklenou lodžii.

Vliv podlahového vytápění na tepelnou stabilitu

Kategorie » téma: Stabilita

01.06.2010 21.41 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 16033x

Otázka:

Chtěla bych se zeptat na zadávání podlahového topení do programu Stabilita. Jak správně stanovit součinitel přestupu tepla a akumulaci když jde například o anhyment a lepenou dřevěnou podlahu (akumulaci zatím počítám z váženého průměru objemové hmotnosti a kapacity, ale co ten přestup?).
Podlahové topení mi zvyšuje otopnou přestávku o cca 3 hodiny není to málo?

< 1 .. 10 11 12 13 14 Stránka 15 16 17 18 19 20 .. 316 >