řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

Zpracovávám PEN pro RD, u kterého je prováděna větší změna stavby. Při vyhodnocení vyberu i doporučenou variantu, kterou jsem zpracoval, ale v poslední tabulce ukazatel energetické náročnosti se mi nezobrazí energetická náročnost na větrání u doporučené varianty.

Když tuto variantu generuji samostatně, ne jako doporučenou, energie na větrání se v této tabulce zorbrazí tak jak má.

Otázka:

Zajímal by mne váš názor na možnosti výpočtu součinitele prostupu tepla u světlíku. Vidím tu dvě možnosti:

a) výpočet po částech (průsvitná a neprůsvitná část) zvlášť dle ČSN EN 6946, výsledné Učko prvku je pak v podstatě váženým průměrem přes plochy

b) naměřená hodnota od výrobce vztažená na půdorysný průmět

Po souhlasu zástupce zpracovatele uveřejňujeme odkaz na dokument, který obsahuje doporučené hodnoty často poptávaných účinností přímotopných systémů vytápění.

Dokument byl sice zpracován ještě v době platnosti vyhlášky 78/2013 Sb., ale přesto máme za to, že může řadě specialistů pomoci.

Tepelná vodivost: deklarovaná a návrhová hodnota

Kategorie » téma: Stavební fyzika

14.06.2010 12.25 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 2 komentářů | Přečteno: 27318x

Otázka:

Výrobce uvádí v technickém listu tepelně izolačního materiálu deklarovaný součinitel tepelné vodivosti např. 0,039 (W/m.K). Ve výpočtu U mám ale správně použít návrhový součinitel tepelné vodivosti. Který je vyšší? A o kolik zhruba mám vodivost povýšit?

 

Otázka:

V souvislosti s dotazem diskutovaným v příspěvku http://blog.kdata.cz/stavebni-fyzika/article/zadani-ventilacni-jednotky-pro-vetrani-a-pro-teplovzdusne-vytapeni/ mne napadlo, jak by se dal zohlednit ve výpočtu případ, kdy je odlišný příkon pro ventilátory na větrání (např. centrální rovnotlaká jednotka) a pro vytápění (např. 4-trubkové fancoily).

Pokud jsem to dobře z odpovědi v http://blog.kdata.cz/stavebni-fyzika/article/zadani-ventilacni-jednotky-pro-vetrani-a-pro-teplovzdusne-vytapeni/ pochopil, tak se měrný příkon ventilátorů bere jednotně pro větrání i pro vytápění. Specifické příkony ventilátorů centrální větrací jednotky a cirkulačních fancoilů se ale dosti liší primárně kvůli zcela odlišné tlakové ztrátě. Vzhledem k měsíčně proměnnému objemovému průtoku vzduchu si toto nelze ani bokem jednoduše spočítat.

Dá se to nějak řešit?

< 1 .. 17 18 19 20 21 Stránka 22 23 24 25 26 27 .. 280 >

Související weby:

www.kdata.cz - CAD software

www.kcad.cz - Stavební fyzika

www.datasystem.cz - Primární data

Stavební fyzika » Aktuality

05.02.2025 14.56 » Energie 2025.4

V sekci ke stažení na kcad.cz je umístěna aktualizace Energie 2025.4

15.01.2025 15.48 » Energie 2025.3

V sekci ke stažení na kcad.cz je umístěna aktualizace Energie 2025.3