řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

Kde bych našel vyhodnocení konstrukce podlahy s podlahovým vytápěním? V nabídce hodnocených konstrukcí při vyhodnocování protokol/hodnocení/typ konstrukce není k nalezení.

Otázka:

.. Lze u velmi starého objektu, kde např. termostatické ventily a hlavice nejsou osazeny, předpokládat využitelnost tepelných zisků? Přeci jen z vlastní zkušenosti vím, že si sám reguluji teplotu v místnosti ventilem dle zvýšené teploty vlivem sluníčka.

Otázka:

Prosim o informaciu vo veci moznosti spracovania hodnotenia budov stavby z hladiska potreby tepla na vykurovanie (energetickeho kriterium) pre projekt na stav. povolenie v Cechach (projektove hodnotenie) -za akych podmienok by uznali spracovanie energet, kriteria v Cechách.

Otázka:

Pracuji teď na energetickém auditu, PENB a odborném posudku pro Zelená úsporám pro panelový dům, který rohy štítu sousedí se dvěma dalšími panelovými domy... V nezastavěném prostoru mezi domy se tvoří „komínový efekt“ (zvýšené proudění vzduchu). Posuzovaná stěna již byla dříve zateplena 6 cm TI, přesto si nájemníci stále stěžují na průvan ze zásuvek. Můžete mi prosím poradit, jak můžu tento efekt zohlednit při výpočtu energetického auditu a odporného posudku? Např. pomocí korekčního činitele „b“?

Otázka:

Rád bych se zeptal na Váš názor k větrání bytů pro potřeby energetického průkazu. Setkal jsem se s následujícím řešením (v Energii 2009):
Bytová zóna nebyla počítána jako přirozeně větraná, ale jako kombinace nuceného a přirozeného větrání. Nucené větrání byl určitý časový podíl větrání koupelen a wc. Zjednodušeně - v zóně je 10 koupelen, v každé je ventilátor s výkonem 100m3/hod. Tyto místnosti se používají cca 1hod denně tj. za tento časový úsek bude celá bytová zóna větraná 10*100=1000m3/hod. Tento přístup celkově dost zhoršuje měrnou ztrátu větráním..

< 1 .. 22 23 24 25 26 Stránka 27 28 29 30 31 32 .. 280 >