řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Letní stabilita - Terciální činitel přestupu tepla

Kategorie » téma: Simulace

18.04.2012 14.49 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 20533x

Otázka:

Má někdo zkušenosti nebo zná zdroj, ze kterého čerpat, co se týče veličiny Terciální činitel přestupu tepla Sf3 pro simulační výpočty podle EN 13792? V jakých hodnotách se pohybuje?

Dřevěná stěna tl. 240 mm - může splnit požadavky?

Kategorie » téma: Stavební fyzika

25.10.2010 16.37 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 18271x

Otázka:

Počítám tepelně technické posouzení u roubené dřevostavby. Snažila jsem se najít nějaké vhodné podklady, jak posoudit konstrukci, která má tl. 240 mm a tvoří ji vyschlé smrkové dřevo.

Nejsem si jistá zda na dřevo lze aplikovat bezezbytku pouze výpočet vycházející z λ materiálu. (Rovněž stanovit odpovídající λ, je velmi citlivé z hlediska výsledného U stěny).

V informačních technických podkladech firem, které stavby montují, se dočítám, že taková stěna splňuje požadované až doporučené U = 0,3 -0,2. Zdůvodňují to odlišným chováním dřeva, na které nelze aplikovat výpočty, které běžně používáme.

Samozřejmě je potřeba i započítání liniových mostů ve spojích.

Nevíte prosím o nějaké publikaci, která by se tématem nezaujatě a seriózně zabývala?

Otázka:

Dobrý den, jakým způsobem se u programu ENERGIE 2009 stanovuje "Celková podlahová plocha zóny"? Počítá se z vnitřních rozměrů obvodových zdí včetně příček, nebo z vnějších rozměrů obvodových zdí a plocha se upraví koeficientem, např. jako u stanovení objemu?

Otázka:

Chtěl bych se zeptat na problém namodelování střechy panelového domu soustavy T06B-KDU z r.1968. V popisu tohoto objektu jsem se dočetl, že jde o dvouplášťovou střechu: ŽLB panely tl.12cm, sypaný keramzit 18cm, poté vzduchová dutina 2-16cm, ŽLB desky tl.8cm a hydroizolace. Asi před 3 lety se na této střeše (bez zásahu do původní skladby!) realizovalo "zateplení" 10cm polystyrenu. Chápu to tak, že pokud by mezera byla funkční, měla by vrstva polystyrenu minimální vliv na omezení úniku tepla. Je otázkou, do jaké míry je samozřejmě tato větrací dutina účinná. Rád bych toto zateplení do výpočtu alespoň v minimální míře zahrnul. Bylo by možné uvažovat tuto dutinu jako nevytápěný prostor s určitou intenzitou výměny vzduchu? Mohl byste odhadnout její reálnou hodnotu s vlivem na stáří a charakter domu? Případně napadá vás nějaké jiné řešení?

Otázka:

Nebylo by možné přidat do Energie 2020 možnost uložit konfiguraci podlahy nad suterénem pro další využití v dalších zónách?

Jedná se mi například o případ, kdy mám dům, který je celý nad stejným suterénem, ale jsou v něm různé zóny ve styku s tímto suterénem (chodby, kanceláře, byty...), musím pak pro každou zónu znovu zadávat "otravné položky" jako tepelné odpory suterénních stěn, podlahy, hloubku podlahy pod úrovní terénu atd.

Nebylo by možné toto někam uložit a v další zóně vyvolat? Více zón nad stejným suterénem je poměrně častý případ....

< 1 2 3 Stránka 4 5 6 7 8 9 .. 280 >