zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

Ze SFŽP nám došel dopis ohledně hodnoty g - propustnost solárního záření, v PD jsme zadali - dle nápovědy z programu ENERGIE 2009: stávající okna dvojskla - g = 0,75, okna nová po výměně - trojskla - g = 0,70, dle SFŽP hodnoty nejsou reálně zvoleny. Prosím tedy o radu a Váš názor jaké hodnoty g používat.

Otázka:

Prosím Vás o radu kde a jak zadat v programu Energie 2009 hodnotu delta Uem při výměně oken.

Otázka:

Dostal jsem dotaz ze SFŽP k hodnotám korekčního činitele rámu, které se jim nezdají správně. Postupoval jsem přitom podle nápovědy v programu...

Otázka:

Pokud je střešní okno ve střešní rovině, která svírá s horizontem úhel, řekněme, 45°, určitě budou solární zisky tímto oknem větší než oknem o stejné ploše, ale ve stěně. Přitom v programu lze orientaci volit jen způsobem směr/horizont. Pokud mám střešní rovinu o malém sklonu, např 20-35°, používám volbu horizontu, jak ale správně postupovat u těchto vyšších úhlů?

A neprojeví se sklon i na součiniteli prostupu tepla střešního okna?

Otázka:

Jedná se o dřevostavbu, současná okna – 5-ti komorová plastová, zasklení U=1,1 W/m2.K

Zkusil jsem posoudit jaký vliv na energetickou náročnost objektu by mělo:

  1. výmněna všech zasklení za sklo s hodnotou U= 0,6 W/m2.K(heat mirror) (to je maximální hodnota zasklení, které lze do těchto křídel osadit)

  2. změna velikosti oken – zmenšení 6 ks francouzkých oken na jižní fasádě na okna s parapetem

Překvapivě, zmenšením oken měrná spotřeba vzrostla oproti původnímu stavu. Výměnou zasklení se stav zlepšil. V případě zmenšení zasklení je to způsobeno snížením tepelných zisků z důvodu zmenšení zasklení. Lze tento závěr vzít jako závazný? Tedy, že zmenšení zasklení, když stěna má hodnotu U=0,18 W/m2.K v podstatě zhorší energetickou náročnost objektu?

< 1 .. 5 6 7 8 9 Stránka 10 11 12 13 14 15 .. 22 >