zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější
Proč je referenční U takové divné... aneb proč je užitečné prostudovat pečlivě platnou vyhlášku
Kategorie » téma: Energie » 02 Konstrukce na styku s vnějším vzduchem | Energie » 09 Výstupní data | Normy a vyhlášky
05.10.2020 18.47 | | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 51118x
Otázka:
Z jakého důvodu je v protokolu k PENB uvedena referenční hodnota vstupních dveří a dveří do 1.PP 1,52 W/m2K?
![]() |
Část tabulky konstrukcí v části F |
Měla by být přeci stejná jako u ostatních konstrukcí, takže 1,70 W/m2K.
Vliv okolních pahorků a kopců na činitel stínění oken
Kategorie » téma: Energie » 02 Konstrukce na styku s vnějším vzduchem
10.10.2020 11.36 | | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 55012x
Otázka:
U stínění okolní zástavbou mi to ukazuje vykřičník, pokud zadám vzdálenost delší jak 50 m, a je u toho uvedeno, že program s ní bude AŽ NA VÝJIMKY počítat.
Můžu se spolehnout na to, že výpočet proběhne korektně, když zadám např. kopec, který je 300 m od objektu (jestli jsem to dobře pochopila, tak dle ČSN EN ISO 52016-1 se musí do výpočtu stínění zohledňovat i terén).
Kontrola požadavku ČSN 730540-2 na součinitel prostupu tepla při zadávání skladeb
Kategorie » téma: Energie » 02 Konstrukce na styku s vnějším vzduchem | Energie » 03 Konstrukce - podlaha a suterén | Energie » 04 Konstrukce - nevytápěný prostor | Energie » 05 Konstrukce doplňkové
16.11.2020 11.19 | | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 62274x
Otázka:
Při zpracování PENB nehodnotím jen projektem dané řešení, ale také se podílím na návrhu energetiky řešeného objektu už ve fázi návrhu. A proto potřebuju už při zadávání konstrukce vědět, jestli zadávaná skladba vyhovuje požadavkům. Hodnota UN20, která se na příslušném okně zobrazuje, mi k tomu nestačí...
Možnosti zadání součinitele prostupu tepla výplní otvorů
Kategorie » téma: Energie » 02 Konstrukce na styku s vnějším vzduchem
17.12.2020 18.37 | | Komentáře: 5 komentářů | Přečteno: 65939x
Otázka:
Rád bych věděl, jaká je referenční hodnota otvorové výplně, respektive jak se porovnává její součinitel protupu tepla Uw s doporučenou hodnotou dle ČSN 730540-2. Vždy jsem s doporučenou hodnotou dle ČSN porovnával součinitel prostupu tepla vypočtený pro tzv. referenční vvýrobek, tedy např. okno rozměrů 1,23 x 1,48 m, u vchodových dveří 1,1 x 2,2 m.
Nyní v Energii 2020 se při zdávání průsvitných výplní objevuje výpočet součinitele protupu tepla pro konkrétní typ a uspořádání výrobku (počet křídel, poutce, sloupky atd.) a rozměry, ale už se neobjevuje hodnota pro výše uvedený výrobek referenčního rozměru. Dovozuji z toho, že tento postup nyní dle nové vyhl. 264/2020 Sb. není možný?
Jak odstranit okno pouze ze stěny a jak z celé obálky zóny?
Kategorie » téma: Energie » 02 Konstrukce na styku s vnějším vzduchem
28.06.2021 13.20 | | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 38912x
Otázka:
Pokud odstraním otvorovou výplň z konstrukce při zadávání s dynamickou vazbou, výplň mi stále zůstává v seznamu výplní a započítává se do obálky budovy.
Existuje nějaký automatizovaný způsob, než vyhledat toto okno v seznamu oken a manuálně ho odstranit?
< 1 .. 14 15 16 17 18 Stránka 19 20 21 22 .. 22 >