zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

V protokolu výpočtu programu Energie 2011 se liší hodnoty měrného toku prostupem mezi zónou a exteriérem Hd v textu a v přehledných výsledcích výpočtu pro jednotlivé zóny. čím je to způsobeno?

Otázka:

Je nutné součinitel prostupu tepla pro šikmé výplně otvorů, nakloněné LOP, světlíky, atd. zadávat do výpočtu PENB stanovený v jejich skutečné poloze, nebo je možné využít hodnotu stanovenou ve svislé poloze?

Otázka:

Mám zpracovat průkaz v rámci dotací pro chladírenský box vestavěný do stávající haly, s vnitřní návrhovou teplotou 4 C.

Součinitele prostupu tepla jednotlivých konstrukcí jsem zadal v záložce neprůsvitných konstrukcí, hodnoty UN,20 zadávám přes pomocný výpočet, ale nejsem si jistý, jestli je to správně.

Zkoušel jsem na blogu najít nějaké info k zadávání obdobné budovy, bohužel mnoho informací zde není. Můžete nebo máte k dispozici nějaký odkaz, kde bych mohl tuto problematiku nastudovat?

Otázka:

Měl bych dotaz ke způsobu výpočtu přesné hodnoty Uw okna dle EN ISO 10077 v programu Energie.

Do zadání v Energii zadávám parametry dle SVT výrobku (konkrétně např. střešní okno s SVT 4574). A pro rozměr 0,78 x 1,40 m mi Energie vypočítá výsledek pro okno Uw=1,09 W/m2K. A tato hodnota se mi zdá právě nereálně vysoká.

Schválně jsem si zkusil udělat výpočet v excelovském souboru SVT výrobku (změnil jsem rozměr na 0,78x1,40) a Uw tam vychází 0,97 W/m2K.

Můžete mi objasnit, kde je "zakopaný pes"? Dělám předběžný výpočet pro pasivní dům, proto tuhle "drobnost" řeším.

Otázka:

Zajímal by mne váš názor na možnosti výpočtu součinitele prostupu tepla u světlíku. Vidím tu dvě možnosti:

a) výpočet po částech (průsvitná a neprůsvitná část) zvlášť dle ČSN EN 6946, výsledné Učko prvku je pak v podstatě váženým průměrem přes plochy

b) naměřená hodnota od výrobce vztažená na půdorysný průmět

< 2 3 4 5 6 Stránka 7 8 9 10 11 12 .. 22 >