zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

Hodnotím BD, který má mezi částečně vytápěným suterénem a nevytápěným suterénem dělící stěnu o dosti velké ploše a velmi vysokém součiniteli U. Při výpočtu dle EN ISO 13370 (formulář Podlaha) se mi zdá, že se vliv této konstrukce zanedbává. Není přesnější počítat nevytápěný suterén jako nevytápěný prostor (formulář Nevytápěné prostory)?

Otázka:

Pokud mám podlahu zateplenou  v různých tl. izolací, nebo se zateplují pouze některé místnosti suterénu, co se má tedy správně ve výpočtu Energie 2014 použít?

Vážený průměr tepelného odporu všech k-cí nebo vypsat všechny k-ce a jejich tepelný odpor? SFŽP mi totiž rozporuje obojí:-)) co jiný pracovník to jiný pohled na věc....

Otázka:

Zpracovávám PENB výrobní haly, přičemž podlahu spočítám podle ČSN EN ISO 13370.

V tabulce PENB A.1. se objeví součinitel prostupu tepla podlahy bez vlivu zeminy (3,704W/m2K). To znamená, že konstrukce nevyhovuje. Neměl by se tam spíš zapsat součinitel prostupu tepla mezi interiérem a exteriérem U (0,389 W/m2K), který obsahuje činitel teplotní redukce b?

Jaká z těchto hodnot se v programu zadává pro výpočet UemR referenční budovy?

Podlaha vysoko nad okolním terénem

Kategorie » téma: Area | Energie » 03 Konstrukce - podlaha a suterén

05.02.2011 20.53 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 33148x

Otázka:

Zadávám do Energie podlahu, která je značně nad okolním terénem:

Podlaha nad terénem
Podlaha nad terénem

Mohu poprosit o radu, jak toto zadat? Říkal jsem si, že to zadám jako podlahu na terénu s tím, že budu ignorovat vnější zateplení nadzákladové zdí a tím vyrovnám efekt toho, že je podlaha nad terénem. Přibližně by to asi mohlo i odpovídat, ale je nějaký přesnější postup?

Otázky:

..obracím se na Vás s prosbou při výpočtu konkrétního bytového domu. Jde mi v zásadě si potvrdit rozdíl mezi výpočtem pro PENB a pro Zelená úsporám.

Bytový dům má 4 nadzemní podlaží (byty a schodiště), 1 podzemní podlaží (celoplošné, nevytápěné) – sousedí jednou štítovou stěnou s dalším (zrcadlovým) bytovým domem. Každý byt má vlastní systém vytápění (není centrální kotelna)!

Úvodem pomíjím fakt, že PENB počítám dle vyhlášek MPO a ZÚ dle TNI.

1) V PENB bych každý byt samostatně pokládal za jednu vytápěnou zónu, schodiště a suterén by byly nevytápěným prostorem – Energie 2009 část Nevytápěné prostory.

V ZÚ pokládám všechny byty (i přes autonomní vytápění) za jednu celkovou vytápěnou zónu, schodiště a suterén pokládám za nevytápěné prostory – Energie 2009 část Nevytápěné prostory.

2) V PENB bych pro zjednodušení celý sousední bytový dům (vytápěnou část) pokládal za další jednu vytápěnou zónu (rozdíl teplo 10st.C), styk nevytápěných prostor bych ve výpočtu zanedbal (nepředpokládá se přenos tepla).

V ZÚ bych pro zjednodušení celý sousední bytový dům uvažoval jako nevytápěný prostor a v v oddílu Nevytápěné prostory bych zaškrtl políčko „neprovádět podrobný výpočet dle ČSN EN ISO 13789“ a doplnil činitel teplotní redukce (např.0,29)

3) V obou případech vycházím z vnějších rozměrů konstrukcí, v obou případech je exponovaný obvod podlahy obvod domu mínus společná stěna se sousedním bytovým domem. Položku exponovaný obvod podlahy však nevyužiji, protože suterén budu počítat v části Nevytápěné prostory (zvyk). V obou případech u nevytápěného suterénu zanedbám vliv zeminy, měl bych být na straně bezpečnosti.

Prosím o kontrolu správnosti výše uvedených úvah.

< Stránka 1 2 3 4 5 6 .. 28 >