zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

... když počítám dům s částečně nebo vůbec nevytápěným suterénem, kam se zadávají okna, dveře, vrata nevytápěného suterénu?.... do nevytápěných průsvitných konstrukcí ve styku s exteriérem??? Ještě je otázka jestli program nepočítá, že je obvodová konstrukce celá zděná, kde se projeví odečtení oken, vrat a dveří z obvodové konstrukce, nebo je to ve prospěch bezpečnosti???

Otázky:

1) výpočet přerušovaného vytápění, vnitřní tepelná kapacita, pomocný výpočet

Při zadání podlah nad nevytápěným suterénem program nezapočítává plochu těchto podlah (zjištěno ve výpočtu podle TNI jinde jsem to nekontroloval) pro výpočet tepelné kapacity, samozřejmě je to možné dopočítat ručně. Nebo je to nutné zadávat jinak?

2) výpočet nevytápěné prostory, konstrukce ve styku se zeminou

Nikde ve výpočtu jsem nenašel možnost zadat tepelné zisky podlahou nebo stěnou ve styku se zeminou. Jestli v nevytápěném prostoru vnitřní teplota klesne pod +5 st. C, začínají fungovat tepelné zisky od zeminy. Po té by teploty v nevytápěných prostorách vycházely reálněji a tím i součinitel teplotní redukce by se blížil vypočteným hodnotám. Dřív ve výpočtech tepelných ztrát v jiném programu, při zadání nevytápěné místnosti včetně všech obvodových konstrukcí byl dopočítána výsledná teplota v prostoru. Nešlo by to  nějak zapracovat ?

3) porovnání variant výpočtu 

Chyba v označení Měrná spotřeba energie.

Šlo by tam doplnit i kolonku Měrná potřeba pro vytápění včetně možného vyhodnocení úspory 20%, 40% a dosažení potřeby pro vytápění 15, 20, 30, 40, 55, 70 kW/m2.a (dle Zelené úsporám) ? A po té samozřejmě tisk jednotlivých formulářů v náhledu bez nutného exportu

Otázka:

Slyšel jsem o jednom problému s podlahou na terénu a zajímal by mne váš názor.

Jedná se o nepodsklepenou podlahu bez tepelné izolace. Když se tam dá polystyren, pak je ale jen v ploše místností. Zdi zůstávají. Při výpočtu zóny se zadá plocha podlahy z vnějších rozměrů budovy. K této ploše se přiřadí Učko odpovídající jen vnitřním prostorům.

Údajně se to někomu na SFŽP nelíbí a požaduje zohlednit to, že se nezaizoluje celá plocha podlahy. Setkal jste se již s takovým požadavkem?

Otázka:

Chtěl jsem se dotázat na možnosti způsobu zadání konstrukcí v programu Energie 2011 pro vytvoření Energetického štítku obálky budovy dle ČSN 730540. 

Jedná se mi o tyto dotazy k zadání:

- možno při zadávání konstrukcí - podlah a nevytápěných prostor používat detailnější zdadání dle ČSN EN ISO 13370 a nebo jedině striktně zadání za použití činitelů teplotní redukce "b"

- možno v zadání jednoho objektu kombinovat zadání pomocí ČSN EN ISO 13370 a pomocí činitelů teplotní redukce "b"

- je možné pro určení činitelů teplotní redukce "b" požívat pomocný výpočet a nebo jsou striktně přípustné údaje dle přílohy ČSN 730540-3, tab. F2

- pokud počítám vícezónový objekt (zóny 20°C a 15°C ), každá s jiným způsobem vytápění mám zadané i konstrukce na styku zón (příprava pro výpočet průkazu energetické náročnosti ). Pro výpočet Energetického štítku obálky budovy dle ČSN 730540 je mám nechat "zapnuté" a nebo je nutné s nimi pro tento výpočet neuvažovat?

Otázka:

Mohu se zeptat, proč je v zadání programu Energie rozdíl mezi vložením lineárního činitele prostupu tepla v kartě "podlaha" oproti tomu, když stejnou hodnotu o stejné délce vložím na kartu, kde se zadávají ostatní lineární činitele (stěna a střecha - liniové tepelné vazby).

V případě, kdy zadám lin. čin. o hodnotě 0,19 W/mK na kartu podlahy, dostanu celkovou potřebu tepla 17 kWh/m2.a, když zadám ten stejný parametr zvlášť do karty liniové tepelné vazby (říkal jsem si že to bude přehlednější mít vypsané všechny činitele pod sebou) dostanu potřebu tepla 19 kWh/m2.a.

< Stránka 1 2 3 4 5 6 .. 28 >