zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

Mohu se zeptat, proč je v zadání programu Energie rozdíl mezi vložením lineárního činitele prostupu tepla v kartě "podlaha" oproti tomu, když stejnou hodnotu o stejné délce vložím na kartu, kde se zadávají ostatní lineární činitele (stěna a střecha - liniové tepelné vazby).

V případě, kdy zadám lin. čin. o hodnotě 0,19 W/mK na kartu podlahy, dostanu celkovou potřebu tepla 17 kWh/m2.a, když zadám ten stejný parametr zvlášť do karty liniové tepelné vazby (říkal jsem si že to bude přehlednější mít vypsané všechny činitele pod sebou) dostanu potřebu tepla 19 kWh/m2.a.

Otázka:

Jaké rozměry použít v případě výpočtu obytné částí 2np, kdy pod tímto prostorem jsou komerční prostory, které nezapočítávám do podlahové plochy? A nad 2np je nevytápěná půda. Podlahu 2np neuvazuju do ochlazovaných konstrukcí (teplota 2np a 1np je totožná) - viz obrázek níže.

Uvažuji dobře, že používám vnější rozměry, tj. např. výška ochlazované stěny je  3,9m?
Nebo lze tl. podlahy kterou neuvazuju do ochlazovaných kcí nezapočítávat a pak by byl rozměr 3,45?

Otázka:

Při zadání prostoru mrazírny byla určena převažující návrhová vnitřní teplota pro určení požadavku na součinitel prostupu tepla správně ve výši 20 C (aby nedošlo k přepočtu součinitelů prostupu tepla dle ČSN 14 8102), a průměrná vnitřní teplota pro režim vytápění a chlazení -22 C.

Ve vygenerovaném PENB se u těchto prostor v části výpočtové zóny objevuje návrhová vnitřní teplota ve výši 20 C.

Je to správně?

Otázka:

... jak zadat lineární činitel prostupu tepla u napojení stěny, byl-li počítán s okrajovou izolací základu?

Otázka:

Jak nejlépe řešit v Energii tento případ - jedná se dům ve svahu krytý zeminou:

RD pod terénem
RD pod terénem

Stěny jsem řešil přes záložku podlahy - vytápěný suterén. U stropní konstrukce si nejsem jistý (redukční činitel b ?). Jde o postup, který projde dotačním programem zelená úsporám.

< 2 3 4 5 6 Stránka 7 8 9 10 11 12 .. 28 >