zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Po souhlasu zástupce zpracovatele uveřejňujeme odkaz na dokument, který obsahuje doporučené hodnoty často poptávaných účinností přímotopných systémů vytápění.

Dokument byl sice zpracován ještě v době platnosti vyhlášky 78/2013 Sb., ale přesto máme za to, že může řadě specialistů pomoci.

Otázka:

V pátek vydalo NZÚ prohlášení, že dochází ke zrušení Metodických pokynů a plně akceptují PENBy zpracované dle nové vyhlášky také pro dotační programy.

Nebylo by proto vhodné odstranit podzóny typu NZÚ z programu Energie 2020? Aby nedocházelo k jejich používání pro dotační účely?

Po upozornění ze strany pozorného uživatele jsme dnes odhalili nedostatečně ošetřenou srovnávací funkci v programu Energie 2017, která může způsobit chyby při přenášení součinitelů prostupu tepla zadaných skladeb do formulářů pro popis obalových konstrukcí budovy.

Než bude program v rámci bezplatného update upraven, zadávejte prosím názvy konstrukcí na formuláři pro zadání skladeb tak, aby obsahovaly více písmen a aby název žádné konstrukce nebyl obsažen v názvech konstrukcí ostatních, např.:

Příklad bezpečného zadání názvů skladeb konstrukcí
Příklad bezpečného zadání názvů skladeb konstrukcí

Upozornění na problém

Dnes jsme dostali upozornění od uživatelů, že do databáze ENEX nelze načíst XML soubory, které obsahují v textových řetězcích (např. v názvech konstrukcí, zón apod.) znaky "<" a ">".

Doporučujeme proto nikde v textech (tj. v názvech konstrukcí, zdrojů tepla, zón...) tyto znaky nepoužívat - stejně jako další podobné znaky (konkrétně by mělo jít o znaky \ a &, ale může jich být i více).

V dohledné době připravíme bezplatnou aktualizaci Energie 2016.5, která bude zápis podobných nepřípustných znaků kontrolovat.

Související weby:

www.kdata.cz - CAD software

www.kcad.cz - Stavební fyzika

www.datasystem.cz - Primární data

Stavební fyzika » Aktuality

14.07.2022 15.21 » Nové katalogy materiálů

Na web kcad.cz byly umístěny aktualizované katalogy materiálů. Aktualizace se tentokrát týká sortimentu firmy Huntsman Building Solutions (stříkané tepelné izolace).

13.10.2021 14.19 » Energie 2021

Energie 2021 je k dispozici. Je možné ji objednat a následně i stáhnout na www.kcad.cz

Informace o novinkách jsou v jednom z článků.