zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

Počítám energetickou náročnost objektu, který je částečně vytápěn teplovzdušně. Nemám k dispozici výpočet tohoto vytápění a tedy ani objemové toky. Pokud bych zadala jen objem vzduchu, který vychází z hygienického minima, není to dobře. Neměl byste nějakou radu, jak objemy vzduchu přibližně určit?

Otázka:

Rád bych se zeptal na Váš názor k větrání bytů pro potřeby energetického průkazu. Setkal jsem se s následujícím řešením (v Energii 2009):
Bytová zóna nebyla počítána jako přirozeně větraná, ale jako kombinace nuceného a přirozeného větrání. Nucené větrání byl určitý časový podíl větrání koupelen a wc. Zjednodušeně - v zóně je 10 koupelen, v každé je ventilátor s výkonem 100m3/hod. Tyto místnosti se používají cca 1hod denně tj. za tento časový úsek bude celá bytová zóna větraná 10*100=1000m3/hod. Tento přístup celkově dost zhoršuje měrnou ztrátu větráním..

Otázka:

dostal jsem za úkol spočítat energetickou náročnost stáv.a zatepleného stavu předmětného osmipodlažního bloku 8c o 96b.j.ve 4sekcích kS   TO6B-OS.Mám navrhnout takový způsob a cenu komplexního zateplení,aby byt.družstvo dosáhlo na parametry dotace v programu A1 Zelená úsporám a mohlo si udělat představu o investičních nákladech.To co však řeším poprvé je značně zalomený tvar 4 sekcí bloku 8c a v této souvislosti mám na Vás následující prosbu:

Existují podmínky za kterých by se všechny 4 sekce mohly hodnotit  jako 1 celek v 1 "obálce"? Poznamenávám,že sekce D.Č.4 a 3 jsou odděleny dilatací a totéž je mezi D.Č.3 a 2.

Otázka:

Jedná se o RD z šedesátých let minulého století. Nejedná se tudiž o nízkoenergetický nebo pasivní dům. Použila jsem proto typ výpočtu: sezóní, pro rychlé stanovení energie na vytápění jednodušších budov (jedná se o jednu zónu). Původní spotřeba je 132,7 GJ; 191 kWh/m2. Po celkovém zateplení je spotřeba  objektu 48,79 GJ; 70 kWh/m2.  Objekt vyhovuje požadavkům pro dotaci Programu Zelená úsporám - A, celkové zateplení.
Pokud ale v programu Energie 2009 použiji typ výpočtu - Měsíční pro hodnocení nízkoenergetických domů dle TNI 73 0329, musím celý objket posuzovat jako nízkoenergetický, včetně nuceného větrání, přípravy TV atd. Tímto výpočtem ale dostanu úplně jiné výsledky, neodpovídající realitě, protože se ve skutečnosti nejedná o nízkoenergetický objekt.

..je nutné objekty, které nejsou nízkoenergetické posuzovat dle TNI 73 0329, popř. 73 0330, popřípadě, zda-li lze klimatické podmínky dle TNI 73 0329 použít v programu Energie 2009, aniž by bylo nutné celý objekt posuzovat jako nízkoenergetický?

Otázka:

Potřeboval bych potvrdit ideu postupu jednoho výpočtu v Energii. Mám dvoupatrový objekt, v přízemí 3 obchody (celkem 3 nezávisle vytápěné zóny, přerušované vytápění), v patře 6 bytů (celkem 6 nezávisle vytápěných zón, nepřerušované vytápění). Objekt se ve výpočtu rozdělí na 9 zón, konstrukce na styku jednotlivých zón se pak zadají v "Popisu spojení zón", při zadání přerušovaného vytápění ve 3 zónách  obchodů (rozdílný způsob vytápění oproti bytům) se pak už blíže neřeší tep. tok mezi jednotlivými zónami s momentální rozdílnou tep. interiéru?

< 1 .. 14 15 16 17 18 Stránka 19 20 21 22 .. 22 >