zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

V protokolu o výpočtu z programu Energie jsou u měrné potřeby tepla na vytápění uvedeny denostupně. Proč je tam tato hodnota uvedena, když nebyla zadána? A jak se uplatní ve výpočtu? Upozorňuji, že byl vybrán měsíční typ výpočtu dle TNI.

Dále by mne zajímalo, jaký je rozdíl mezi oběmi uvedenými měrnými potřebami tepla na vytápění.

Otázka:

V návrhu Zelené úsporám je uvedeno, že je třeba zajistit výměnu vzduchu dle ČSN EN 15 665/Z1:

Část článku
Část článku "Nová Zelená úsporám aktuálně" (Český instalatér 2/2013)

V ČSN EN 15665/Z1 na str. 5 je ale uvedeno, že při výpočtu tepla za větrání se má udávat venkovní výpočtová teplota o 3°C nižší, např. oblast -12 se má počítat spotřeba tepla z větrání při -15.

Je tohle ve výpočtu v Energii 2013? Ta norma není uvedena v nápovědě

Přehled konstrukcí pro SFŽP

Kategorie » téma: Zelená úsporám | Energie » Obecně | Teplo

07.07.2010 20.46 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 27565x

Otázka:

SFŽP vyžaduje v rámci „Zelená úsporám" zdokumentovat výpočet součinitele prostupu tepla a tepelný odpor ve výpočtu použitých konstrukcí.
Vlastním programy: Ztráty , Energie, Teplo, Mezera, Stabilita, Area vše verze 2010. Chtěl bych se zeptat je možné vytisknout skladbu navržené konstrukce z katalogu konstrukcí, tj. nějakou přehlednou tabulku s výpisem jednotlivých vrstev a jejich vlastností. Zatím jsem žádný způsob nenašel. Nebo uvažujete o takovéto aktualizaci? Zatím musím vše přepisovat ve Wordu.

Otázka:

Chtěli bychom, se zeptat, jak by jste počítal plochu pro výpočet měrné potřeby tepla na vytápění pro dotaci Zelená úsporám, kdy je celé 1. patro vytápěné, ale jsou tam umístěné kotelna,prádelna,garáž,... viz. příloha. Zbylá část, která je vyznačená, je brána jako plocha, na kterou se uplatňuje dotace, 2.NP je celé obytné.

Pro program Zelená úsporám, se mají vyčlenit místnosti, jako je garáž,prádelna,... z podlahové plochy pro dotaci. Chtěli jsme se zeptat, jak máme počítat s těmito místnostmi, když jsou vytápěné a není tam žádná tepelná ztráta, zda jako vedlejší zónu ( kdy by se tyto konstrukce musely zateplit) nebo jako jeden prostor s obytným a pak to vyčlenit z plochy pro dotaci?

Otázka:

Mám dotaz na prokazování výpočtových hodnot součinitelů tepelné vodivosti na základě deklarovaných hodnot pro energetické posudky v dotačním titulu "Nová zelená úsporám".

Konkrétně u materiálů EPS 70 F popř. EPS 100 S či EPS 150 S jsou hodnoty předdefinované v katalogu výrobků v Teplu 2011 (uváděné jako výpočtové) shodné s hodnotami, které výrobci u těchto materiálů uvádějí jako deklarované. Přičemž v metodickém pokynu pro NZÚ se uvažuje s tím, že výpočtové (návrhové) hodnoty se mají počítat jako zhoršení deklarované hodnoty uváděné výrobcem o 3-5%.

Tedy mám-li např. u EPS 70 F deklarovanou hodnotu tepelné vodivosti 0,039 W/m.K u v podstatě všech výrobců tohoto materiálu, pak by měla být výpočtová v rozmezí 0,04 - 0,041 W/m.K. Ale v software TEPLO 2011 je uvedena jako návrhová hodnota součinitele tepelné vodivosti 0,039 W/m.K. Samozřejmě jsem původně použil do výpočtů předdefinovanou hodnotu z katalogu Teplo 2011 a teď mi to úředníci v posudku rozporují. Jaké je vaše oficiální stanovisko jakožto dodavatele softwaru určeného mimo jiné pro zpracovávání energetických posudků pro NZÚ?

< 2 3 4 5 6 Stránka 7 8 9 10 11 12 .. 15 >