zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

Obracím se na Vás s dotazem vhodným jistě do blogu  Energie - zelená úsporám ...včera byl na stránkách www.zelenausporam.cz zveřejněn dokument - pokyny k příloze směrnice ... dělající "jasno" v uznávání podlahové plochy a chtěl jsem Vás poprosit o pomoc při výkladu:

podkroví ... při posuzování stávajícího objektu kde je obytné podkroví se světlou výškou 2,10-2,20m ...do plochy  pro výpočet dotace taková místnost  nelze zahrnout  ...ale mohu ji zahrnout  do výpočtové celkové plochy ? (jedná se o podkroví nad celým půdorysem (né jen půdička  pod hřebenem sedlové střechy jak jsme se již dříve dotazoval  tzn. jakýsi mezonet ))

Otázka:

.. Lze u velmi starého objektu, kde např. termostatické ventily a hlavice nejsou osazeny, předpokládat využitelnost tepelných zisků? Přeci jen z vlastní zkušenosti vím, že si sám reguluji teplotu v místnosti ventilem dle zvýšené teploty vlivem sluníčka.

Otázka:

.. jak zahrnout do výpočtu chodbu (a komoru ) uvnitř dispozice bytu? Jedná se o předválečný 5patrový cihlový bytová dům v řadové zástavbě. V některých bytech na chodbě mezi vstupem z chodby a vlastními pokoji není radiátor a je vytápěná přilehlými místnostmi ... je i přesto možné tyto prostor zahrnou do celkové podlahové plochy "jako" součást vytápěného bytu (vyznačení viz. přiložený obrázek modře ). Nevytápěné a větrné komory, spíže a WC z dotační plochy vyřazuji a dle předešlého dotazu do blogu pro zjednodušení zadání výpočtu počítám vnější obálkou bytů.

Celková podlahová plocha zóny je součtem podlahových ploch ve všech podlažích patřících do hodnocené vytápěné či chlazené zóny.
Jednotka [m2].
-----------------------------
Podle zákona č. 406/2006 Sb. (par. 2, bod p) se celkovou podlahovou plochou rozumí podlahová plocha všech vytápěných podlaží vymezená mezi vnějšími stěnami (bez sklepů a sousedících nevytápěných prostor).
-----------------------------
TNI 73 0329 a TNI 730330 definují celkovou podlahovou plochu stejně, tj. jako celkovou vnitřní podlahovou plochu vytápěné části budovy, tedy opět plochu bez obalových konstrukcí.

Otázka:

prosím Vás o radu, jak mám spočítat správně podlahovou plochu bez neobývaných sklepů pro výpočet měrné potřeby tepla pro vytápění programem ENERGIE 2009 pro ZELENOU ÚSPORU.

Jedná se o dvoupodlažní RD (1.NP a 2.NP jsou obytné) s částečně vytápěným suterénem - v suterénu jsou 3 vytápěné místnosti nazvané sušárna, dílna, prádelna (de facto jsou to ale sklady, tvoří celkem cca 1/3 plochy suterénu) a dále jsou v suterénu 2 garáže a sklepy.

Nejsem si jista, zda

1) do podlahové plochy vytápěné zóny započítat pouze 1.NP a 2.NP a celý suterén počítat jako nevytápěný prostor - čili v podlahové ploše bude zahrnut pouze obytný prostor a  plocha sušárny, prádelny a dílny v suterénu, i když je tam topení, nebude zahrnuta ve vytápěné zoně.

nebo

2) do podlahové plochy vytápěné zóny započítat 1.NP a 2.NP + vytápěné místnosti suterénu (sušárna, prádelna, dílna), zbytek suterénu počítat jako nevytápěný prostor.

V podstatě jde o rozhodnutí, zda sušárna, prádelna a dílna, když se nalézají v suterénu patří do podlahové plochy bez neobývaných sklepů. Podle mě sušárna, prádelna, dílna není sklep, takže 2. způsob je asi správnější, ale jistá si tím nejsem. Také čtu blogy na www.kcad  a z Vašich rad jsem zase nabyla dojmu, že sušárny, dílny,,,by se neměly brát jako vytápěné, že je to přežitek z dob minula.

Kam byste sušárnu, prádelnu a dílnu v suterénu započítal Vy?

Otázka:

...výpočet pasivního rodinného domu pro dotaci ZÚ. V objektu je použit částečný lokální větrací systém se ZZT. Ovšem jen v pobytových místnostech. V místnostech ostatních (koupelny, sklady, technické místnosti, …) je užito přirozené větrání. Dle mého názoru je možno použít 2 řešení:

A.    Udělat v objektu 2 zóny.  Všechny osoby ponechat v zóně 1 (větraná se ZZT) a v zóně 2 zadat nulový počet osob. Větrací tok pak ve 2. zóně zadat takový, aby odpovídal výměně vzduchu cca 0,5 1/hod. A nebo – zadat skutečný průtok vzduchu (např. od odtahových ventilátorů) s tím, že bych zvolil vyšší počáteční teplotu, neboť vzduch je nasáván povětšinou ze sousedních pobytových místností.

B.    Udělat v objektu 1 zónu. A jak jste již zmiňoval na Vašem webu, účinnost ZZT ponížit váženým průměrem přes objemy zóny.

< 1 .. 10 11 12 13 14 Stránka 15 16 17 18 19 20 .. 22 >