zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

V RD je garáž, která je temperovaná. Vytvořila jsem si tedy v Energii 2020 vlastní profil, ale abych ho mohla přiřadit zóně, musím dát typ podzóny "jiná než obytná", typ profilu vlastní a vybrat vytvořený.

Ve výsledku je pak u tohoto profilu počítáno snížení neobnovitelné primární energie o 10 % jako u jiných než obytných staveb. Je trochu matoucí, když garáž patří do celku s obytnou stavbou...

Je, prosím, někde přesně daná vnitřní návrhová teplota pro garáž nebo je možné použít jakoukoliv teplotu?

Otázka:

Mám dotaz ohledně konstrukce mezi vytápěným prostorem a nevytápěným suterénem:

Plocha věnce
Plocha věnce

Kam mám zadat správně plochu této konstrukce? V našem případě se jedná o 0,3 x obvod budovy...

Otázka:

Dá se prosím Vás vypočítat činitel teplotní redukce?

Jedná se o garáž, která je částečně zahrnuta do domu. Její tři obvodové stěny jsou v kontaktu s venkovním prostředím, jedna stěna a strop přiléhá k obytné části domu. Podlaha garáže je na zemině.

Otázka:

Chtěl jsem poprosit o názor na zadání ploché dvouplašťové střechy v programu Energie. Standardně je zadávám součinitelem prostupu tepla dolního pláště jako k exteriéru (zadání na stranu bezpečnosti ). Zdali je přípustné zadání s redukčním činitelem b (s pouzitim teploty v dutine z programu Mezera ... teplota však není po délce konstantní ) či namodelovat dutinu jako nevytápěný prostor.

Otázka:

Kontroloval jsem si několikrát vypočtené teploty v nevytápěných prostorech a zdají se mi strašně nízké. Třeba v garáži klidně vychází -8 C, což se reálně nikdy nestane. Čím to je?

< Stránka 1 2 3 4 5 6 .. 27 >