zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

Rád bych se zeptal na výpočet ohledně suterénu. Je výpočet ovlivněn pokud zadávám nevytápěný suterén kde je podlaha pouze 0,1m pod terénem? Pokud je suterén částečně vytápěný je dalece snazší zadat jej přes nástroj v nabídkách suterénu nežli jej zadávat přesně přes výpočet nevytápěných prostor. Rád bych se zeptal jestli tedy i v těchto případech je výpočet přesný (suterén je v podstatě celý nad terénem)?. Děkuji

Otázky a odpovědi :

A) Měl bych dotaz ohledně Násobnosti výměny vzduchu při tlakovém rozdílu 50 Pa mezi vnitřním a vnějším prostředím, (Důležité je že počítáme měrnou potřebu tepla pro Zelenou úsporám) protože na základě nápovědy v Energii 2009 jsme pro bytové domy používaly hodnot 2-5 u horších objektů až 10, poté se kolegové účastnili školení u Vás Energie 2009/10 - Zelená úsporám, byli instruováni že se pro přirozené větrání mají používat hodnoty až od 4,5 a výše. Zpětně se u spolupracujících firem objevují hodnoty nižší, potřeboval bych vědět jaké hodnoty používat u těchto případů.

1-starý zděný bytový dům s původními okny s přirozeným větráním
2-ten samý s vyměněnými okny s přirozeným větráním
3-ten samý kompletně zateplený s vyměněnými okny s přirozeným větráním
4-nový objekt s přirozeným větráním, 
   a)U dle normových doporučených hodnot, 
   b)případně nízkoenergetický standart
5- nový objekt s nuceným větráním  nízkoenergetický a pasivní  standart

nucenéVětrání
nucenéVětrání

Otázka:

Rád bych se zeptal na výpočet součinitele prostupu tepla stropu nad nevytápěným suterénem, respektive si nejsem jist zadáním součinitele přestupu tepla Rse na vnější straně konstrukce. Je správné zadat hodnotu Rse=0,17? (Předpoklad,že v suterénu bude výměna vzduchu k exteriéru 0,5 (těsná obálka,bez ventilačních otvorů).

v normě ČSN EN ISO 6946 jsem našel ,že Rse=0,04........(článek 5.2)....ale přeci to je hodnota pro venkovní prostředí, kde normálně "fouká".................v suterénu je výměna vzduchu jak jsem psal uvažovaná cca 0,5/hod.............tak já bych zadal pro konstrukci stropu nad suterénem (tepelný tok dolů) U= 1/(0,17+R+0,17).....stejně tak pro stěnu mezi nevytápěným suterénem a a vytápěným prostorem U=1/(0,13+R+0,13) ..........dělám chybu, nebo je to přípustné?

Otázka:

Mám rodinný dům částečně podsklepený a podlahu na terénu. V suterénu mám ještě přibližně místnost o ploše cca 10 m2, která je propojena se suterénem. Strop nad touto místností hraničí s exteriérem ale nikoliv s vytápěným prostorem 1.NP. Chtěl bych se zeptat jak tyto místnosti mám zadat do výpočtu Energie dle TNI 730329.

Otázka:

Dobrý večer,

chtěl jsme ze zeptat na Váš názor na způsob zadání nevytápěné půdy a navazujícího nevytápěného schodistě z 2.NP. Viz. ilustrační obrázky. Schodiště je od půdy i od vytápěné zóny odděleného dveřmi a příčkami. 

Je možné zadání (obhajitelné pro zelená úsporám ) zvlášť nevytrápěný prostor půdy (k exteriéru jen krytina a štítové zdivo  a k interiéru podlaha půdy ) a zvlášť nevytápěný prostor schodiště?  A nbo jedině jako jeden velký nevytápěný prostor společně?

Ještě by tu byla asi jistá varianta ve smyslu "Pokynů k Příloze I/1 Směrnice MŽP č. 9/2009" z ledna 2010 schodiště vzhledem ke své dispoziční poloze zahrnout do výtápěné zóny a pak by se zadával jen jeden nevytápěný prostor. 

Jde mi o to, že pří návrhu zateplení objektu má podstatně rozdílný vliv na výsledek zateplení obalovách konstrukcí vytápěné zóny než zateplení obalových konstrukcí nevytápěného prostoru. V tomto případé investor nechce připusti zateplování od interiéru a schody z exteriéru zateplit těžko. i          

Předem děkuji za jakýkoliv názor či zkušenost

S pozdravem

Petr Vostal

< 1 .. 13 14 15 16 17 Stránka 18 19 20 21 22 23 .. 27 >