zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Odsávací ventilátor na WC

Kategorie » téma: Energie » 06 Provoz zóny

06.09.2011 23.03 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 4 komentářů | Přečteno: 23839x

Otázka:

Měla bych dotaz k PENB. Když bych v progamu Energie chtěla zohlednit odsávací ventilátor na WC, je možné to zadat v záložce Větrání a úprava vlhkosti - větrání v zoně je nucené? Že by se pouze ve spodní části záložky vyplnila kolonka příkon ventilátoru?
Když toto udělám, tak to výrazně pomůže výsledné hodnotě měrné spotřeby energie.

Násobnost výměny vzduchu.

Kategorie » téma: Energie » 06 Provoz zóny

22.12.2009 11.11 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 4 komentářů | Přečteno: 28944x

Otázka:

...Větrání zóny a úprava vlhkosti. Jak je to s násobností výměny při tlakovém rozdílu 50 Pa? V nápovědě je možné zadat hodnoty v rozmezí 1 - 14 (1/h).
Kolik bych měl zadat u stávajícího stavu nezatepleného RD, kde jsou staré zdvojené dřevěné okna?
Kolik bych měl zadat u nového stavu: výměna oken za nová plastová (dřevěná) bez zateplení?
Kolik bych měl zadat u nového stavu: výměna oken za nová plastová (dřevěná) i se zateplením?
Ptám se na to proto, že tahle hodnota poměrně dost ovlivňuje výsledné hodnoty a třeba jen při výměně oken hraje důležitou roli. Zatím odhaduju u SS 10 a NS 5 (1/h). Může být tento rozdíl větší? Dá se to i nějak počítat?

Otázka:

Jak zohlednit a zadat v programu Energie dva různé zásobníky TV v jedné zóně (jeden je o objemu 45 l - energonositel plyn a druhý o objemu 100 l - energonositel elektřina)?

V protokolu PENB se objeví součet objemů zásobníků tedy 145 l a jen u jednoho energonositele.

Otázka:

Mám starší systém rovnotlakého VZT (bez ZZT), který v zóně zajišťuje 100 % vytápění. Je znám objemový tok podle projektu. Chci se zeptat zda na kartě "větrání zóny, ventilátory a úprava vlhkosti" zadávám tento obj. tok a nebo nějaké hygienické minimum pro daný prostor?

Otázka:

Rád bych prodiskutoval problematiku osvětlení. V TNI se jedná v podstatě o tři cesty výpočtu:
1) vztah A.43
2) vztahu A.45
3) vztah A.48
Porovnám-li u kanceláří výpočet dodané energie metodami 1) a 2) s výpočtem 3) pomocí směrného čísla 25,9 kWh/m2.rok, dostávám v dodané energii u podrobnější metody více než dvojnásobný výsledek!!

U referenční budovy je rozdíl ještě daleko markantnější, protože se do podrobného výpočtu dosadí oněch 500 luxů a pL,lx = 0,1 W/m2.lux odpovídající nepřímému osvětlení.

ZÁVĚR??:

- podrobný výpočet hází obrovské hodnoty dodané energie, které jednak nemají nic společného s realitou a jednak přilepšují zisky vytápění

- použitím směrných hodnot se dostane osvětlení téměř vždy do kategorie A, protože referenční budova má extrémní spotřebu.

- porovnávání metody podrobné (ref.budova) se směrnými čísly (výpočet) je irelevantní, protože vychází zcela odlišné výsledky

Osobně nevím jak z toho ven.
Prosím o radu, DĚKUJI

< 3 4 5 6 7 Stránka 8 9 10 11 12 13 .. 58 >