zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Postup při úpravě krycích listů pro NZÚ 2015

Kategorie » téma: Energie » 09 Výstupní data

29.05.2015 22.51 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 21519x

Otázka:

Lze v krycích listech provést vlastní přednastavení, např. vyplnit jméno a adresu zpracovatele posouzení, aby se nemusely tyto údaje stále znovu vyplňovat?

Otázka:

Do krycího listu pro podání žádost na NZÚ 2015 chtějí vyplnit „Referenční hodnotu měrné potřeby tepla na vytápění E A,R (kWh/(m2rok)“.

V podrobném výstupu z Energie jsem však tento údaj nikde nenašel. Kde lze tuto hodnotu najít, resp. je ve vašem výstupu nějak „obdobně“ pojménována tato požadovaná hodnota?

Otázka:

Řešíme PENB pro zimní stadion. Celý objekt jsme rozdělili do několika zón: hala 5°C, prostory pod tribunami 20°C, administrativa 20°C, fitness a schodiště 15°C.

Konstrukce objektu nejsou zatepleny, obvodové zdivo prostor mimo halu je cihelné a průměrný součinitel prostupu tepla částí budovy mimo halu vychází Uem=0,79W/m2.K, což vede ke klas.třídě G.

Hala není přímo vytápěna, naopak je tam velká spotřeba energie na chlazení ledové plochy, proto ji uvažujeme jako zónu. Dle správců je tam v zimních měsících teplota okolo 5°C (nepřímo z obklopujících zón).

Když takto zadáme generovat PENB, energetická třída celého komplexu vyjde v A, i celkový součinitel prostupu tepla vyjde A, protože největší objem komplexu zabírá hala s 5°C a Uem se podle toho přepočítá.

Mohl byste nám poradit, jak správně halu zimního stadionu zadat, aby celkový součinitel prostupu tepla nebyl zkreslován?

Otázka:

V programu Energie zpracováváme PENB a potřebujeme správně stanovit požadavek normy na součinitel prostupu tepla prosklené střechy obchodního domu.

Jedná se o několik prosklených ploch navržených z hliníkového fasádního systému uloženého na podpůrné ocelové konstrukci. Sklon zasklení je 10-30°. Zatím jsme plochy zařadili jako "šikmá výplň otvoru se sklonem do 45°z vytápěného prostoru do venkovního prostředí". Po technické stránce se ale jedná spíše o lehký obvodový plášť, v normě však není zmínka o případném sklonu této konstrukce - tedy pro použití ve střeše.

Prosím o Váš názor, jaký způsob hodnocení je správný.

Otázka:

Řeším budovu s téměř nulovou spotřebou energie. Zajímalo by mě, jak mám zohlednit v programu Energie úroveň 0,7*Uem,R a snížení neobnovitelné promární energie o 10% oproti referenční budově tak, aby se mi to projevilo ve výpočtu.

< 1 .. 20 21 22 23 24 Stránka 25 26 27 28 29 30 .. 45 >