zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější
Import údajů pro podlahu na zemině z Protech TV do Energie
Kategorie » téma: Energie » 03 Konstrukce - podlaha a suterén | Energie » 10 Ostatní
09.05.2025 19.05 | | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 19994x
Otázka:
Při zadání konstrukce podlahy a dále výpočet tepelných ztrát používám program od firmy Protech. Následně si vše exportuji do Energie pro výpočet PENB.
V Protechu se u podlahy na terénu vypočítá tzv. Uekv. Tato hodnota se mi ale nikam do Energie nepropíše, je to tak?
Pokud bych tedy chtěla u konstrukce zohlednit to, že je na terénu, musím použít činitel teplotní redukce. Pokud ho ale vyplním, tak pak nikde ve výpočtu PENB toto zohlednění nevidím.
Dělám tedy při výpočtu něco špatně?
Zadání spotřeby elektřiny na provoz technologie
Kategorie » téma: Energie » 06 Provoz zóny | Energie » 10 Ostatní
13.02.2025 09.48 | | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 31314x
Otázka:
Potřeboval bych u jedné výrobní haly nasimulovat energetickou predikci, která se bude blížit skutečnosti. Takže bych tam potřeboval započítat stroje, jejich zisky a spotřebu elektrické energie.
Všechny informace mám. Co se týká zisků, tak na to jsem kolonku v programu našel, ale nevím kam zadat spotřebu energie strojů, tak aby mě ji program započítal i když chápu že tam není na tento typ spotřeby kolonka. Musel bych si pak leda dělat tabulku a tuto položku udělat manuálně.
Provoz žaluzií v teplé a chladné části roku
Kategorie » téma: Energie » Obecně | Energie » 02 Konstrukce na styku s vnějším vzduchem | Energie » 09 Výstupní data | Energie » 10 Ostatní
16.08.2024 18.18 | | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 33881x
Otázka:
V PENB pro stavební řízení na admin. budovu byla okna orientovaná na J opatřena žaluziemi. Stavební firma požaduje posoudit variantu PENB bez žaluzií.
Celková dodaná energie na chlazení se zvýší ze 2 kWh/m2.rok na 6 kWh/m2.rok. Zároveň klesne celková dodaná energie na vytápění z 80 kWh/m2.rok na 66 kWh/m2.rok.
Je to možné?
Smluvní klimatická data vs. klimatická data pro konkrétní lokalitu
Kategorie » téma: Energie » 10 Ostatní | Normy a vyhlášky
06.07.2024 18.15 | | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 28606x
Otázka:
Četl jsem na webu společnosti DEKSOFT příspěvek pojednávající o možnosti využití komerčně získaných meteodat pro tvorbu PENB při hodinovém výpočetním kroku.
Energie 2023, kterou používám, pracuje s daty zpracovanými skupinou Společnosti pro techniku prostředí, tedy s normovými daty.
Nikde jsem ve vyhlášce 264/2020 Sb. nenašel, že by se umožňovalo požívání komerčních meteodat pro zpracování PENB. Nebo to možné je? Pokud ano, kde lze k tomu najít příslušné ustanovení?
Lineární činitel prostupu tepla styku stěna-podlaha a jeho zadání do Energie
Kategorie » téma: Energie » 02 Konstrukce na styku s vnějším vzduchem | Energie » 03 Konstrukce - podlaha a suterén | Energie » 10 Ostatní
13.02.2024 20.47 | | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 12350x
Otázka:
Podle příspěvku z jara 2018 se podle platné EN ISO 10211-1 již při výpočtu lineárního činitele prostupu tepla u základu nenahrazuje základ a tepelná izolace zeminou, ale ponechávají se původní materiály.
Výsledný lineární činitel spočítaný podle metodiky z revidované normy tedy nezohledňuje přídavnou izolaci u základu.
Jak s tímto pracovat ve vazbě na zadávání lineárního činitele do Energie?
< 2 3 4 5 6 Stránka 7 8 9 10 11 12 .. 19 >