Energie 2016.6: Aktualizace emisních faktorů CO2
Kategorie » téma: Energie » Obecně
03.03.2017 18.58 | | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 39686x
Pravděpodobně během příštího týdne uvolníme bezplatný update Energie 2016.6, v němž budou hlavně aktualizovány emisní faktory CO2 podle vyhlášky 309/2016 Sb., kterou byla novelizována původní vyhláška 480/2012 Sb. (program dosud nabízel hodnoty emisních faktorů podle původního vydání vyhlášky 480/2012 Sb.).
Z programu byla dále odstraněna možnost generování energetického štítku a energetického průkazu do formátu DOC. Program tedy podporuje generování těchto dokumentů již jen do formátu PDF. Důvodem bylo nejen velmi dlouhé trvání a časté kolabování přenosu dat do MS Wordu a potíže s jeho každou novou verzí (MS Word bohužel nereaguje ve všech verzích na stejné příkazy stejně), ale i zvětšující se rozdíly mezi možnostmi dokumentu PDF a DOC.
Nad touto změnou jsme delší čas váhali, protože jsme nechtěli zaskočit uživatele, kteří přes všechny nevýhody generování do formátu DOC používají. Bohužel jsme ale nakonec došli k tomu, že nejsme dále schopní zajistit, aby se dokumenty v DOC vyplňovaly zcela stejně jako dokumenty v PDF. Souběh generování do dvou formátů tedy musíme bohužel zrušit. Omlouváme se všem, kteří formát DOC používali.
Další změny jsou spíše drobné a jejich přehled najdete dále...
Program nově zapisuje na základě požadavku MPO z února 2017 do XML souboru s hlášenkou pro systém ENEX i základní identifikační údaje programu.
Na formulář pro zadání fotovoltaických panelů byla doplněna chybějící nápověda pro odrazivost terénu (albedo).
Na žádost uživatelů bylo v energetickém průkazu ve formátu PDF v tabulce pro popis přípravy teplé vody odemčeno políčko s názvem zóny k případným úpravám.
Do modulu pro zobrazení výsledků bylo doplněno dosud nefunkční ukládání kopie protokolu o výpočtu produkce FV panelů pod novým jménem (příkaz Soubor – Uložit jako). Stejná funkce byla doplněna i pro protokol s přehledem dodaných energií z energetických soustav.
Opravena byla kontrola zadávané návrhové vnitřní teploty pro stanovení Uem,R tak, aby bylo možné přímo zapsat i hodnoty začínající číslicí nižší než 5.
Doplněna byla kontrola vkládání neviditelných znaků do názvů materiálů v pomocných výpočtech součinitele prostupu tepla konstrukcí.
Zbyněk Svoboda
Komentáře:
Tento článek zatím neobsahuje žádné komentáře.