řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

Mám zpracovat průkaz v rámci dotací pro chladírenský box vestavěný do stávající haly, s vnitřní návrhovou teplotou 4 C.

Součinitele prostupu tepla jednotlivých konstrukcí jsem zadal v záložce neprůsvitných konstrukcí, hodnoty UN,20 zadávám přes pomocný výpočet, ale nejsem si jistý, jestli je to správně.

Zkoušel jsem na blogu najít nějaké info k zadávání obdobné budovy, bohužel mnoho informací zde není. Můžete nebo máte k dispozici nějaký odkaz, kde bych mohl tuto problematiku nastudovat?

Otázka:

Chtěl bych se zeptat, jestli jde nějak poznat, jaká konstrukce je zadaná na jaké záložce na novém okně pro zadání neprůsvitných konstrukcí.

Přehledná tabulka z minulé verze byla samozřejmě ideální. Teď, když hledám nějakou konstrukci, musím překlikávat v záložkách, než tu správnou najdu.

Nemohly by se názvy záložek přepisovat podle jména konstrukce?

Otázka:

Chci se zeptat na sezónní účinnost výroby tepla zdrojem (plynový kondenzační kotel).

V nápovědě v programu jsou udávány hodnoty přes 100% tzn. vztažené k výhřevnosti, ale dle ČSN 73 0331-1 jsou pro výpočty uvažovány a tabelovány hodnoty vztažené ke spalnému teplu (nemluvě o předchozí TNI, kde ani nebyl žádný převodní vzorec a braly se hodnoty ke spalnému teplu).

Které hodnoty tedy správně zadávat?

ZOOM: Dynamické propojení neprůsvitných konstrukcí a výplní otvorů 2

Tento článek navazuje na předchozí detailní návod a popisuje, jakým způsobem lze vytvořit dynamickou vazbu mezi neprůsvitnými konstrukcemi a výplněmi otvorů u nevytápěných prostorů.

Celkový postup zadávání je obdobný jako u obalových konstrukcí zóny v kontaktu s vnějším vzduchem. Určité rozdíly, které budou dále popsány, vyplývají především ze způsobu, jakým se obállka nevytápěného prostoru zadává.

ZOOM: Dynamické propojení neprůsvitných konstrukcí a výplní otvorů

Program Energie 2019 nabízí jako jednu z novinek možnost přiřadit výplně otvorů k neprůsvitným konstrukcím, čímž se mezi nimi vytvoří dynamická vazba. Díky ní se pak automaticky přepočítají plochy stěn či střech, pokud dojde ke změně plochy v nich umístěných oken. Dosud podporované postupy zadávání jsou sice i nadále zachovány v plném rozsahu, ale nový způsob může značně usnadnit práci - a to zvláště při hodnocení různých variant teprve projektované budovy.

Podívejme se v detailním návodu, jakým způsobem nové alternativní zadávání funguje.

< 1 .. 40 41 42 43 44 Stránka 45 46 47 48 49 50 .. 278 >

Související weby:

www.kdata.cz - CAD software

www.kcad.cz - Stavební fyzika

www.datasystem.cz - Primární data

Stavební fyzika » Aktuality

29.10.2024 10.25 » Energie 2025.2 připravena

 Na kcad.cz je umístěna aktualizace Energie 2025.2

06.08.2024 14.55 » Energie 2025 a Basic

Energie 2025 je uvolněna k prodeji na www.kcad.cz, včetně volitelné varianty Energie Basic.