zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Skladba šikmé střechy - varianty umístění parozábrany

Kategorie » téma: Teplo

25.08.2009 15.37 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 15967x

Otázka:

...šikmá střecha s tep. izolací 200mm mezi krokvemi (cíl dosáhnout U<=0,16 pro zelené úspory). Při použití přídavného dř. roštu s přídavnou tepelnou izolací 100mm se k této hodnotě přiblížím. Skladba však nevychází na kondenzaci Krokve 200/80 osově po 0,910mm, rošt 60/100 osově 0,660mm. Parozábrana uvnitř izolací.
- dotaz.. zda pro kondenzaci na parozábraně je pro posouzení max. množství kondenzátu nutno brát parozábranu (lehkou a nenasákavou ) a nebo možno zauvažovat s přilehlou min. vatou (plošně hmotnější ) do které by se kondenzát reálně nasál. Pak bych si mohl dovolit parozábranu umístit alespoň částečně do přídavné izolace.

Roční množství kondenzátu Mc,a musí být nižší než 0,1 kg/m2.rok, nebo 3% plošné hmotnosti materiálu (nižší z hodnot).
Limit pro max. množství kondenzátu odvozený z min. plošné hmotnosti materiálu v kondenzační zóně činí: 0,005 kg/m2,rok (materiál: Jutafol N AL 170 Special).

.. pro tuto skladbu bude nutné posunout parozábranu blíže k interiéru - nejlépe pod sádrokarton pak skladba začne vycházet (viz 2.konstrukce). Ale nevzniká tak prostor pro elektroinstalace.

- při náhradě přídavného roštu pro tepelnou izolaci tl. 100mm ze dřeva na hliníkové systémové profily ....
do výpočtu zadávám rozdělenou tep. izolaci na dvě tl. 30mm a 70mm (do vrstvy 30mm napočítám vliv hliníkového roštu na celou tloušťku 30mm izolace a do vrstvy 70mm napočítám vliv 2ks/m2 kotev hliníkového roštu ) ... je takovýto postup správný a nebo mohu kombinovat pro tl. vrstvy izolace 100mm dvě redukce na vazby (rošt i kotvy )? Rošt ale jinak než na celou tl. izolace mi nejde zadat (viz. 3.konstrukce) ... zde se však už nedostanu na U=0,16 a budu mít opět problém s pozicí parozábrany. Tzn. budu muset přidat tep izolaci a posunou parozábranu (viz. 4. konstrukce ). Ale pro vytvoření prostoru pro elektro-instlace pod sádrokartonem se bez 3. roštu neobejdu. Ve výpočtu je parozábrana uvažována s vlivem perforace kotvením roštů - nekvalitní provedení - pro jistotu.

Konstrukce 1. Konstrukce 2.

Konstrukce 3. Konstrukce 4.

Otázka:

...mel bych na Vas dotaz jako na jednu z nejvetsich kapacit co se tyce stavebni fyziky.

Muj dotaz se tyka zateplovani obvodovych sten rodinnych domu. Chtel bych zateplit stenu z YTONG Lambda 375mm penovym polystyrenem 60mm. Bohuzel pri posuzovani teto konstrukce je problem s vnitrni kondenzaci. Mnozstvi kondenzatu je sice daleko mensi nez odparitelne mnozstvi, ale jiz nesplnuje podminku 3% z plosne hmotnosti dle csn 730540-2. Podmínku splni teprve pri vrstve okolo 150mm. chtel bych se tedy zeptat, zda je mozne tuto konstrukci s 60mm polystyrenu upravit tak, aby vyhovela. Nebo neni mozne tuto konstrukci penovym polystyrenem teto tloustky vubec zateplovat. A pokud to neni mozne, jak to, ze tyto konstrukce (YTONG + penovy polystyren) bezne vznikaji.

Otázka:

Při posuzování stěn a střechy stávajícího - min. 30-50let starého objektu (nesplňujícího aktuální požadavky tepelně technické normy ) ale nevykazující zjevné poruchy (bez povrchové kondenzace stěn a podhledu střechy ) nutno naměřit vlhkosti uvnitř konstrukce (sondami či povrchově ) a reálné vlhkosti uvažovat do posudku v programu Teplo. Kdy ty vzorky odebrat - měřit zima, leto? Nebo se pak ve výpočtu v Teplu zadá počáteční měsíc výpočtu se zadanými vlhkostmi?

Otázka:

...prosím o sdělení, zda je oprávněný požadavek KP SFŽP na předložení odborného posudku k posouzení tepelně technických vlastností konstrukcí podle ČSN 730540, když tyto údaje jsou obsaženy souhrně ve výpočtu dle programu "Energie ". Pokud je nutno posudek zpracovat zvlášť, prosím o zaslání vzorového tiskopisu. Dále prosím o sdělení, zda mám jako AI v oboru technmologická zařízení staveb oprávnění k navrhování zateplení včetně detailů (projekt zateplení), které použiji z nabídkových katalogů výrobců. Dále pak ke zpracování závěrečného výpočtů tepelných úspor...

Katalog konstrukcí - textílie...

Kategorie » téma: Teplo

14.08.2009 16.11 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 12950x

Otázka:

chtěl bych se zeptat, zda mi poradíte Vy nebo mě na někoho odkážete. Zakoupili jsme software TEPLO 2009. Při procházení katalogem konstrukcí jsem nenašel žádné textilie a podobné filtrační a separační vrstvy. Můžete mě navést, kde bych je nalezl, nebo v katalogu nejsou vůbec uvedeny? Dále bych se chtěl zeptat, zda plánujete doplnit katalog konstrukcí o asfaltové hyhroizolační pásy fimy Dektrade, např. glastek, elastek atd.

< 1 .. 29 30 31 32 33 Stránka 34 35 >

Související weby:

www.kdata.cz - CAD software

www.kcad.cz - Stavební fyzika

www.datasystem.cz - Primární data

Stavební fyzika » Aktuality

18.06.2021 10.13 » Energie 2020.11

Energie ve verzi 2020.11 je k dispozici v sekci ke stažení na webu kcad.cz. Popis změn v nové verzi je v jednom z článku.

09.04.2021 15.26 » Energie 2020.10

Energie ve verzi 2020.10 je k dispozici v sekci ke stažení na webu kcad.cz. Popis změn v nové verzi je v jednom z článku.