Úlohy na síti a pracovní adresář
Kategorie » téma: Energie » Obecně
20.01.2023 16.18 | | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 16999x
Na základě zkušeností s dotazy bych se rád podělil o další tipy, které by mohly vést ke zrychlení výpočtů v nové Energii 2023.
Řada uživatelů používá k umístění úlohy různé síťové složky, cloudy apod. To může vést k výraznému zpomalení výpočtu (podobně, jako již dříve zmiňovaný antivirový program). Řešení je jedno prosté (ručně přesunout úlohu někam na lokální disk) a jedno šikovné - použít nastavení pracovního adresáře.
Funguje to tak, že máte úlohu uloženou kdekoliv chcete, ale při jejím otevření dojde k automatickému zkopírování úlohy do adresáře, který máte nastaven jako pracovní (mělo by to být na lokálním disku). Program s úlohou pracuje tam a po zavření úlohy dojde ke zkopírování úlohy na původní umístění.
Pracovní adresář lze nastavit pouze tehdy, když v Energii není otevřena žádná úloha - pak je to v menu "Soubor - Adresář pro ukládání úloh":
Pracovní adresář 1 |
Je potřeba se přesunout na druhou záložku a funkci zapnout (lze klidně ponechat již přednastavený pracovní adresář):
Pracovní adresář 2 |
Kromě zrychlení práce se soubory uloženými na síti má tato funkce ještě druhotný efekt - jak jsme již psali v dřívějších příspěvcích, některé antivirové programy pro rozumnou práci vyžadují vytvoření výjimky pro adresář s úlohou.
Pokud jste ale (jako já) zvyklí mít data z Energie uložená pokaždé jinde (typicky ve složce projektu s ostatními výkresy, texty atd.), bylo by nutné výjimku tvořit při každé nové akci, nebo data z Energie pokažde kopírovat do umístění, které má výjimku udělenou.
S použitím funkce pracovního adresáře stačí vytvořit výjimku jen jednou - právě na ten pracovní adresář. Takže se to vyplatí použít i v případě, že data nikde na síti neukládáte. S přednastaveným umístěním by výjimka ve Windows mohla vypadat takto:
Výjimka pro MS Defender |
Pavel Šála
Komentáře:
Tento článek zatím neobsahuje žádné komentáře.