zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

Když zadám součinitel prostupu tepla okna Uw z detailního výpočtu v Energii (např. Uw=0,71 W/m2K) do programu Simulace, tak se pak v protokolu o výpočtu v Simulaci vypíše U=0,69 W/m2K ... obávám se kontroly SFŽP za nesoulad Uw Energie / Simulace.

Přirážka na vliv tepelných mostů DeltaU v programu Simulace

Kategorie » téma: Teplo | Simulace

19.08.2014 15.16 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 2 komentářů | Přečteno: 19830x

Otázka:

V rámci dotačního programu mě nutí všude zadávat přirážku dU, ale v programu Simulace není možné toto zadat. Pokud nezadám přirážku, tak potom konstrukce z Tepla a z Simulace nemají shodný součinitel prostupu tepla (liší se o hodnoto dU).

Otázka:

Potřeboval bych opakovaně provádět výpočty energetické náročnosti budovy pro různé intenzity větrání. Existuje nějaký doporučený postup, abych nemusel otevírat a zavírat vždy postupně všechny formuláře?

Otázka:

Pro výpočet nejvyšší teploty vzduchu v pobytové místnosti uvádí norma uvažovanou výměnu vzduchu pro okna na jedné straně fasády a pro okna pro sobě, na protilehlých stranách fasády (příčné větrání).

Pokud se zadává příčné větrání, znamená to, že daná posuzovaná místnost musí mít okna na protilehlých stranách, nebo to platí i pro objekt jako celek, tedy jestli má objekt okna na protilehlých stranách, i když daná posuzovaná místnost a provětrání by bylo přes několik místností za předpokladu otevřených dveří daných místností?

Otázka:

Chtěl bych se zeptat, jak správně zohlednit zimní zahradu v programu Stabilita při výpočtu letní tepelné stability místností. Jde mi o to, jak vypočítat výslednou teplotu v místnosti, která má jediné okno (a balkónové dveře) směrem do zimní zahrady - na zasklenou lodžii.

< 1 2 Stránka 3 4 5 6 7 8 .. 10 >

Související weby:

www.kdata.cz - CAD software

www.kcad.cz - Stavební fyzika

www.datasystem.cz - Primární data

Stavební fyzika » Aktuality

14.07.2022 15.21 » Nové katalogy materiálů

Na web kcad.cz byly umístěny aktualizované katalogy materiálů. Aktualizace se tentokrát týká sortimentu firmy Huntsman Building Solutions (stříkané tepelné izolace).

13.10.2021 14.19 » Energie 2021

Energie 2021 je k dispozici. Je možné ji objednat a následně i stáhnout na www.kcad.cz

Informace o novinkách jsou v jednom z článků.