řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

Narazil jsem na "nestandard" v Energii. Když vytvořím zcela novou úlohu, pro přídavné spotřeby je nový formulář. Ale když otevřu úlohu importovanou z 2021 (a totéž, když jsem otevřel ukázkové demo z instalace), objeví se formulář ve staré podobě.

Otázka:

Řešíme teď záležitost, která se ani tak netýká PENB, jako potenciálu využití hodinového kroku v Energii i pro další výpočty.

Konkrétně bychom potřebovali do výpočtu zavést hodinové spotřeby elektřiny na různé elektrické spotřebiče, technologie apod., abychom mohli získat realističtější obrázek o využitelnosti vyrobené fotovoltaické elektřiny v budově.

Otázka:

Je-li pro vytápění a chlazení jeden a ten samý systém s tepelnými čerpadly, takže bude každé vždy probíhat ucelenou část roku po přepnutí provozu, jak to v Energii 2023 zadat?

Ve verzi 2021 bylo možné vypnout energie v jednotlivých měsících, to ale zmizelo.

Zatím vidím jako jedinou možnost zadat Mimořádný provoz např. pro vytápění mimo topné období, ale zase tím "přijdu" o nastavení mimořádného provozu ve vybraných týdnech roku, jelikož více než jeden MP zadávat nelze.

RETRO: Kompatibilita podzón

Kategorie » téma: Energie » 06 Provoz zóny

13.04.2023 13.56 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 4167x

Relativně nově zavedená kontrola kompatibility provozů v podzónách budí stále zájem. Tématem jsme se zabývali už včera, ale dotazy se objevují i nadále. V našem RETRO občasníku se tedy k tématu vracíme (resp. u něj tak trochu zůstáváme) a zveřejňujeme podrobnosti k tomu, jak program kompatibilitu provozních profilů kontroluje.

Inspirací byl následující dotaz:


Přes jaké věci nás tedy program nepustí? Samozřejmě tedy ta provozní doba chlazení, provoz systému úpravu vlhkosti. Provozní doba vytápění je také problém? A když budu mít v jedné podzóně požadované chladit na 24 °C a v druhé na 26°C, je to také nepřípustné?

Kontrola nekompatibility provozních profilů v podzónách

Kategorie » téma: Energie » 06 Provoz zóny

12.04.2023 13.08 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 4662x

Otázka:

Když jsem dnes pracoval v Energii 2023.5, tak jsem zjistil, že již není možné kombinovat v jedné zóně podzóny s „nekompatibilními“ provozy.

Což je změna, která za mě dost diskvalifikuje možnost využití podzón. A to i v případě, že odlišnost v „teplotním provozu“ mezi jednotlivými zónami je opravdu drobná. Rozdíly mezi jednotlivými smluvními profily jsou víceméně jen v pár hodinách provozu navíc.

Zjednodušení a sloučení do jedné zóny za mě není přípustné - už kvůli tomu, že odlišné jsou režim větrání, tepelné zisky, obsazenost…

< Stránka 1 2 3 4 5 6 .. 246 >