zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

Potřeboval bych opakovaně provádět výpočty energetické náročnosti budovy pro různé intenzity větrání. Existuje nějaký doporučený postup, abych nemusel otevírat a zavírat vždy postupně všechny formuláře?

Otázka:

Chtěl bych se zeptat, jak správně zohlednit zimní zahradu v programu Stabilita při výpočtu letní tepelné stability místností. Jde mi o to, jak vypočítat výslednou teplotu v místnosti, která má jediné okno (a balkónové dveře) směrem do zimní zahrady - na zasklenou lodžii.

Otázka:

Chtěla jsem se zeptat, zda by bylo možné přenášet protokol o výpočtu do Excelu. Bylo by to v řadě případů dost šikovné. Uvažujete o takovém rozšíření?

Rychlost chladnutí místnosti po přerušení vytápění

Kategorie » téma: Stabilita

04.01.2012 16.20 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 20188x

Otázka:

Rád bych Vás požadal o radu, jakým způsobem postupovat při řešení níže uvedeného příkladu a jestli má vůbec řešení:

Mám 3 podlažní vilu, která bude rekonstruována, kde 1NP se nacházejí kancelářské prostory a v 2NP, 3NP jsou bytové jednotky. Z hlediska úspory nákladu na vytápění řeším, respektivě se snažím vymodelovat případ, kdy v kanceláři mám přerušované vytápění přes pracovní dobu cca od 7:00-17:00 20° a mimo pracovní dobu min 10°. V bytech mám nepřerušované vytápění na 20°. Jde mi o to jestli se dá nějakým způsobem zjístit v kolik hodin stačí vypnout topení tak, aby tepelota neklesa přes noc pod 10° respektivě po vypnutí otopných těles? - akumulace zdiva.

Otázka:

V nastavení programu by podle mého názoru bylo dobré mít možnost vypnout potvrzující hlášky o tom, zda chci uzavřít každé okno programu, že je výpočet ukončen apod. Pokud s programem začínáte, pak je to asi dobře. Pokud s tím pracujete denně, pak je to otrava hodná firmy Microsoft. Když kliknu na volbu „Konec práce daty“ a udělat jsem to chtěl – proč se ptát?. Pokud jsem to udělal omylem, pak se do okna mohu vrátit. Data jsou stejně zadána v okamžiku jejich zápisu a žádná funkce „krok zpět“ není. Případně by byla dobrá možnost např. klávesové zkratky, která by v libovolném stupni zadání umožnila rychlé uzavření všech oken a přepočet (za předpokladu formálně správného zadání dat). Velmi by to zrychlilo např. ladění výstupů, nebo případně změnu jednoho parametru ve 4. vnořeném okně.

< Stránka 1 2 3 >