řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Nová instalace Energie 2013.1

Kategorie » téma: Energie » Obecně

10.04.2013 23.00 | Pavel Šála | Komentáře: 6 komentářů | Přečteno: 29357x

Od 10.4. 2013 je na www.kcad.cz k dispozici nová instalace Energie 2013.1 ke stažení. Novinky jsou tyto:

 

Úprava označení energonositele
Upraven byl název jednoho ze standardních, programem nabízených energonositelů "kusové dřevo, štěpka a biomasa" na "kusové dřevo / štěpka / biomasa" - tedy tak, aby neobsahoval čárku a nevyvolával tak upozornění na chybu v zadání.
 
Úprava šablony energetického průkazu
V šabloně průkazu energetické náročnosti budovy podle vyhlášky MPO ČR č. 78/2013 Sb. byly opraveny drobné nepřesnosti (číslo vyhlášky v hlavičce PENB, slovní označení kategorie D dodané energie). Současně byla odemčena pro případné úpravy rozbalovací políčka s vyhodnocením splnění některých požadavků vyhlášky, aby je bylo možné operativně změnit v závislosti na typu hodnocení (např. při prodeji a pronájmu není třeba splnění/nesplnění vůbec uvádět).
 
Úprava testování chyb v zadání využití elektřiny z kogenerace a fotovoltaiky uvnitř zóny
Kontrola vstupních dat byla upravena tak, aby se smysluplnost zadání využití vyrobené elektřiny uvnitř zóny kontrolovala pouze tehdy, když jsou v zóně použity FV systémy či kogenerační jednotky. Ve verzi 2013 se mohlo v určitých situacích objevit upozornění na chybu v zadání, i když nebyl žádný z těchto systémů zadán.

Otázka:

Mají se uvažovat klimatické podmínky pro výpočet průkazu ENB pro všechny hodnocené budovy stejně, tj. podle hodnot uvedených v TNI 730331?

Otázka:

Řeším návrh zateplení objektu bytového domu s nevytápěným částečně zapuštěným suterénem. Podlahu nad suterénem zadávám podrobně. Když v návrhu zvýším hodnotu tepelného odporu stěn suterénu nad terénem, protože budou zatepleny a budou mít nová okna, tak se mi změní referenční hodnota Uem i EP,A. Je to tak v pořádku? Pokud odpor nechám stejný, jsou referenční hodnoty stejné...

Otázka:

Chtěla jsem se zeptat, zda by bylo možné přenášet protokol o výpočtu do Excelu. Bylo by to v řadě případů dost šikovné. Uvažujete o takovém rozšíření?

Tip pro uživatele

Dnes jsme dostali od jednoho z našich zákazníků Ing. J. Dubna šikovný tip, jak se zbavit v prokotolu k PENB přebytečných řádků před jeho tiskem.

Doporučujeme na základě jeho myšlenky následující postup...

< Stránka 1 2 3 4 5 6 .. 13 >

Související weby:

www.kdata.cz - CAD software

www.kcad.cz - Stavební fyzika

www.datasystem.cz - Primární data

Stavební fyzika » Aktuality

13.10.2021 14.19 » Energie 2021

Energie 2021 je k dispozici. Je možné ji objednat a následně i stáhnout na www.kcad.cz

Informace o novinkách jsou v jednom z článků.

18.06.2021 10.13 » Energie 2020.11

Energie ve verzi 2020.11 je k dispozici v sekci ke stažení na webu kcad.cz. Popis změn v nové verzi je v jednom z článku.