řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

Z nějakého nepochopitelného důvodu se mi mění požadovaný průměrný součinitel prostupu tepla obálky a to pro stávající stav x nový stav. Mám zpracovaný stávající stav, pak jsem změnila konstrukce, které jsou předmětem rekonstrukce a přepočítá se mi požadovaný průměrný součinitel prostupu tepla, s žádnou plochou jsem nehýbala.

Nevím, zda to nedělá nevytápěná prostor, kterým nepřímo zlepšuji stav obálky s ohledem na skutečnost, že na podlahu strojovny nemohu položit izolaci. Je to možné?

Pro stávající stav vychází požadavek U=0,50 W/m2K , u nového stavu po zateplení U =0,49 W/m2K.

Otázka:

Mám dotaz ohledně zadání halového objektu (25x20 m), jehož jediná energetická náročnost je tvořena systémem osvětlení (prostorů skladů a garáží). Objekt není nijak temperován a vytápěn. Je zde max osazeno havarijní větrání- při překročení hladiny CO, v případě startu zaparkovaných vozidel. Předpokládaná teplota (budu-li brát hodnoty dle ČSN 730540 - garáže = 5 °C).

Nová Energie 2013.8: doplnění výstupů a úpravy výpočtu VZT

Kategorie » téma: Energie » Obecně

22.10.2013 09.55 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 15319x

Během několika dní bude na www.kcad.cz umístěna ke stažení další aktualizace Energie 2013.8 - tentokrát mimo jiné s aktualizací na novelu EN ISO 13788 (2013), podle které se mění nastavení vlhkostních tříd pro interiéry budov (změna se projeví při výpočtu dodané energie na zvlhčování a odvlhčování vzduchu).

Program byl také doplněn o tabulku ukazující měsíční dodané energie bez energií z okolního prostředí, kterou lze vyvolat příkazem Výpočet - Dodané energie bez energií z okolního prostředí:

Dodaná energie bez energie z okolí
Dodaná energie bez energie z okolí

Další změny byly provedeny ve výpočetním modulu. Doplněn byl především výpočet potřebného objemového toku vzduchu na chlazení přes VZT pro situace, kdy je průměrná měsíční venkovní teplota (např. 8 C) nižší než průměrná měsíční teplota chladícího vzduchu (např. 18 C)...

Posouzení teplotního faktoru ve vlhkém prostředí

Kategorie » téma: Stavební fyzika | Teplo | Normy a vyhlášky

22.10.2013 09.57 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 15043x

Otázka:

Potřeboval bych poradit k programu Teplo. Mám v suterénu rehabilitační bazén, kde mi nevychází teplotní faktor f,Rsi ve styku s venkovním vzduchem. Teplota v místnosti je 28°C a vlhkost 85%, venkovní podmínky jsou -15°C a 86%. Zkoušel jsem i výměny materiálů, ale hodnota frsi se téměř vůbec neměnila cca kolem 0,964 a požadovaná je 1,024.

Otázka:

Chtěl jsme se zeptat k zadání součinitelů CO2 (na listu Výroba energie (solární systémy a kogenerace)). Ponechává se v případě zadání fotovoltaických systémů (Fve) se zapojením do veřejné sítě či využitím v domě nulový a nebo dle toho jaký hlavní zdroj tepla (energie) v domě nahrazuje (doplňuje)? 

 Dále by mne zajímalo, zda je možné v Energii zadat Fve v zapojením s "wattrouterem" ... tzn. prioritně využití vyrobené el. energie v domě a až přebytky odevzdávané do veřejné sítě.

< Stránka 1 2 3 >

Související weby:

www.kdata.cz - CAD software

www.kcad.cz - Stavební fyzika

www.datasystem.cz - Primární data

Stavební fyzika » Aktuality

13.10.2021 14.19 » Energie 2021

Energie 2021 je k dispozici. Je možné ji objednat a následně i stáhnout na www.kcad.cz

Informace o novinkách jsou v jednom z článků.

18.06.2021 10.13 » Energie 2020.11

Energie ve verzi 2020.11 je k dispozici v sekci ke stažení na webu kcad.cz. Popis změn v nové verzi je v jednom z článku.