řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

Mám dotaz na výpočet referenční budovy podle vyhlášky 78. Nevím, jak se počítá ref. dodaná energie na vytápění. Když počítám souč. Uem,R, tak ho dostanu jiný pro rekonstrukci a jiný pro pro novostavbu (menší o 20%) - to je z vyhlášky jasné.

Když se ale počítá dodaná energie na vytápění, tak se potřebný tepelný tok prostupem HT spočte na základě sumy A*UN,20*b (přes dílčí konstrukce)... a zde se pro novostavbu projeví snížení koeficientem 0,8 nebo ne? Z vyhlášky to není jasné.

Zdá se mi to jako dost důležitá věc - koeficient 0,8 (nebo 1,0) by ovlivnil zařazení budovy do tříd pro dodanou energii na vytápění (i chlazení?), pro celkovou dodanou energii a i pro primární energii, ne?

NZÚ - nevytápěná půda

Kategorie » téma: Zelená úsporám | Energie » 04 Konstrukce - nevytápěný prostor

16.07.2013 19.27 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 14520x

Otázka:

Dobrý den, mám dotaz ohledně výpočtu nevytápěné půdy v programu Nová ZÚ. V metodice pro oblast A je pod bodem 2.1. popsáno jak se posuzuje nevytápěná půda. Rozumím tomu dobře, že i vzduchová mezera tvořená pojistnou hydr. a kontralatěmi se nepovažuje za souvislou vzduchotěsnou vrstvu a půda se bere jako exteriér? Takže strop podkroví budu zadávat do k-cí neprůsvitných s vnějším vzduchem?

Otázka:

Jak nejlépe řešit v Energii tento případ - jedná se dům ve svahu krytý zeminou:

RD pod terénem
RD pod terénem

Stěny jsem řešil přes záložku podlahy - vytápěný suterén. U stropní konstrukce si nejsem jistý (redukční činitel b ?). Jde o postup, který projde dotačním programem zelená úsporám.

Psí pro zvýšené podlahy nad terénem

Kategorie » téma: Stavební fyzika | Area

25.07.2013 19.04 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 14152x

Otázka:

Dobrý den. Chci se zeptat, zda platí klasický výpočet lineárního činitele prostupu tepla stěna/podlaha pro podlahy na terénu (Psí=L-Uw*bw-Lg*be/bi) také pro zvýšené podlahy nad terénem, kdy je stavba vysazena nad okolní terén cca o 100cm.

Otázka:

Potřeboval bych poradit, jak zadat schodišťový prostor vystupující ze suterénu do 1NP. Napadlo mě několik možností:

Zadat jako nevytápěný prostor, ale jak pak zadat suterén k nevytápěnému prostoru? Případně při výpočtu suterénu jako nevytápěného prostoru nebude výsledek přesný.

Při zadání jako suterén, není možnost zadat schodišťové stěny, dveře a plochu schodiště jako sousedící s 1NP. Daly by se zadat přes redukční součinitele, ale to například NZU nepřipouští.

Další možnost by byla zadat celkovou plochu všech konstrukcí na styku s vytápěnou částí a prostup tepla (tepelný odpor), zadat jako průměr prostupů přes plochy.

< Stránka 1 2 3 4 .. 4 >

Související weby:

www.kdata.cz - CAD software

www.kcad.cz - Stavební fyzika

www.datasystem.cz - Primární data

Stavební fyzika » Aktuality

13.10.2021 14.19 » Energie 2021

Energie 2021 je k dispozici. Je možné ji objednat a následně i stáhnout na www.kcad.cz

Informace o novinkách jsou v jednom z článků.

18.06.2021 10.13 » Energie 2020.11

Energie ve verzi 2020.11 je k dispozici v sekci ke stažení na webu kcad.cz. Popis změn v nové verzi je v jednom z článku.