řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější
Energie 2017.1 k dispozici
Kategorie » téma: Energie » Obecně
08.11.2017 15.56 | | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 33923x
Update Energie 2017.1 je pro uživatele s licencí Energie 2017 k dispozici v sekci ke stažení na kcad.cz. Informace o novinkách jsou umístěny v předchozím článku na blogu.
Vnitřní zisky a požadavek na tepelnou stabilitu v letním období
Kategorie » téma: Simulace | Normy a vyhlášky
03.11.2017 11.10 | | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 34047x
Otázka:
Posuzuji učebny střední školy na tepelnou stabilitu v letním období. Dle poznámky 3 odst. 8.2.1 ČSN 73 0540-2 (2011) se hodnocení provádí bez započtení vnitřních zisků v místnosti. Znamená to, že se nemají uvažovat tepelné zisky od osob v místnosti, které jsou v daném případě dost vysoké?
Součinitel prostupu tepla šikmých výplní otvorů při výpočtu PENB
Kategorie » téma: Energie » 02 Konstrukce na styku s vnějším vzduchem | Normy a vyhlášky
09.11.2017 12.54 | | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 31840x
Otázka:
Je nutné součinitel prostupu tepla pro šikmé výplně otvorů, nakloněné LOP, světlíky, atd. zadávat do výpočtu PENB stanovený v jejich skutečné poloze, nebo je možné využít hodnotu stanovenou ve svislé poloze?
Energie 2017.1: Energie z kolektorů na chlazení a další úpravy
Kategorie » téma: Energie » Obecně
04.11.2017 10.02 | | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 51423x
Brzy bude na stránkách www.kcad.cz dostupná první bezplatná aktualizace Energie 2017.1, která přinese hlavně rozšíření způsobů využití energie ze solárních kolektorů. Kromě dosud podporovaných možností (na přípravu teplé vody a na vytápění) bude nově možné využít získanou energii i na chlazení - a to jak v kombinaci s přípravou teplé vody, tak v kombinaci s přípravou teplé vody a vytápěním.
Podrobnější informace s ilustračními obrázky najdete dále...
Co vše zahrnuje energonositel "Slunce a jiná energie prostředí" a jak určit jeho složky
Kategorie » téma: Energie » 09 Výstupní data
09.11.2017 14.03 | | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 41515x
Otázka:
Hodnotím budovu s tepelným čerpadlem (země-voda) používaným na vytápění a přípravu teplé vody, která je současně zajišťována i solárními kolektory. Na střeše je FV systém pro export elektřiny do sítě. Z protokolu Energie jsou výsledky po energonositelích:
- elektřina ze sítě 462 MWh
- Slunce a jiná energie prostředí 182 MWh
Myslím si, že to Slunce a jiná energie prostředí je asi energii ze země, kterou si bere TČ. Ale nevím, jestli je to jen ta země, nebo je tam zahrnuta i produkce kolektorů.