zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

..kam zadat svislé obvodové konstrukce ve styku se zemí u částečně zapuštěného suterénu? Jaký je rozdíl výpočtu dle TNI 730329 (30) nebo dle vyhl. Č. 148?  A jak se změní situace, když část tohoto suterénu nebude vytápěna?..

Otázka:

Prosím o radu ve věci zadání podlahy vytápěné haly, která má izolován pouze pruh po obvodu a vnitřek ne:

Podlaha haly
Podlaha haly

Spočítali jsme 3 různé varianty: 2 různé podlahy, 1 podlaha s průměrným U, 1 podlaha s tím lepším U, odpovídajícím izolované části. Pro každou z uvažovaných variant vyšel jiný ustálený tepelný tok prostupem (od 112 do 413 W/K).

Kterou cestu (případně jinou) výpočtu zvolit?

Otázka:

1) jak je to s navyšováním součinitele prostupu tepla stavebních konstrukcí při výpočtech Průkazů energetické náročnosti budov? 10%? Někdy totiž může zvýšení o 10% znamenat nesplnění požadované hodnoty.

2) jak se mám zachovat, když počítám, PENB na výrobní halu, která je rekonstruovaná a neobsahuje ani po rekonstrukci tepelnou izolaci v podlaze na zemině z důvodu vysokého požadavku na zatížení.

Součinitel U není tedy splněn ani na požadovanou hodnotu. Měla bych trvat na přepracování konstrukce podlahy u projektanta, nebo lze s touto hodnotou počítat a v protokolu PENB v části 5 (tepelně technické vlastnosti budovy) napsat, že stavební konstrukce podlahy nesplňuje požadované hodnoty? Nevrátí se s tímhle projekt z úřadu s požadavkem na přepracování? Myslím, že tato varianta může přinést problémy.

Otázka:

Pro energetické výpočty u RD, kde byly dvě konstrukce podlahy (jedna s 30 cm izolace a druhá s podlahovým topením a 25 cm izolace), jsem použil výpočet přes vážený průměr přes plochy jednotlivých podlah (protože podlahy jsou různě rozloženy  v půdorysu podle toho, o jakou místnost se jedná) a výsledný R dosadil do výpočtu pro celou plochu podlahy RD v Energii .

Ale z NZU přišla připomínka: ve výpočtu energetické náročnosti uvažujte každou podlahovou skladbu zvlášť, nelze uvažovat průměr.

V ČSN EN ISO 13370 jsem však toto nenašel respektive se vždy uvažovalo se stejným složením podlahy. Nevím jak bych to řešil , na blogu jsem k tomu nenašel adekvátní dotaz, aby výsledky výpočtu byly korektní. Domníval jsem se že zprůměrování je nejlepší možnost jak to na NZU spočítat, obzvláště pokud mám jednu z podlah uvnitř dispozice RD a kolem je druhá skladba.

Otázka:

...lze u RD zadat podlahovou plochu u schodiště v suterénu do vytápěné plochy...?

< 1 2 3 4 Stránka 5 6 7 8 9 10 .. 27 >