zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

Mám dotaz k ENERGIE 2010. Jedná se o kartu "Větrání zóny...". Položka účin. zpět. získáv. tepla.

Dle nápovědy F1 jsem pochopil, že pokud mám TČ, měl bych účinnost zpětného získávání tepla nechat rovnu 0? Je to tak? Nebo se zadá učinnost rekuperace 76%?

Popis: V domě je TČ vzduch-voda,využito k vytápění a přípravě TV. Dále nucené větrání s rekuperací o účinnosti 86%.

ZOOM: Tvorba odběrové křivky elektřiny

Další detailní návod ukazuje způsob, jakým lze definovat vlastní odběrovou křivku elektřiny v případě, když typové diagramy dodávek elektřiny podle OTE a.s. neodpovídají dobře skutečnému odběru v budově. Inspirací byl následující dotaz:


Potřeboval bych kvůli dotacím NZÚ vypočítat využitelnost produkce fotovoltaiky v budově. Elektřina z FV je používána kromě jiného i na přípravu TV. Předdefinovanmé odběrové křivky ale neodpovídají známému odběru v budově, rád bych tedy nadefinoval křivku sám, ale nerozumím tomu, jak konkrétně postupovat a kde vzít maximální roční hodinový odběr.

Otázka:

Chtěl bych se zeptat, jaký zadat v Energii 2014 energonositel u tepelného čerpadla země-voda? Jde mi konkrétně o Faktor neobnovitelné primární energie, který bych z nabídky programu energie zadal pro toto tepelné čerpadlo "energie okolního prostředí (sluneční záření, geotermální energie atd.)"

Jaký na to máte prosím názor? Jde mi o to, že potřebuji dosáhnout co nejnižší Měrnou neobnovitelnou primární energii a tím splnit podmínku Zelená úsporám 90 kWh/(m2.a).

Pokud zadám elektrickou energii, ta má vysoký Faktor neobnovitelné primární energie - 3,0, kdežto u "energie okolního prostředí (sluneční záření, geotermální energie atd.)" je Faktor neobnovitelné primární energie - 0.

ZOOM: Kombinované využití elektřiny z FV systému

V dalším detailním návodu se podíváme na způsob zadání FV systému, který produkuje elektřinu pro užití v budově, přičemž se předpokládá export nevyužitelných přebytků do sítě. Inspirací byl následující dotaz:


Hodnotím pasivní bytový dům se 4 zónami. Na střeše má FVE o ploše 168,3 m2. FVE bude připojena do sítě a vyrábět el. energie. Systém je koncipován tak, že primárně se vše bude spotřebovávat v budově a přebytky, pokud nějaké budou, půjdou do sítě.

V Energii 2013 jsou možná pouze dvě nastavení: připojení FVE do sítě nebo ne. Jak správně zadat tuto situaci?

ZOOM: Zadání dvou FV systémů s různým využitím vyrobené elektřiny

Následující detailní návod ukazuje, jakým způsobem lze v programu Energie zadat pro rodinný dům (modelovaný jako jedna zóna) instalaci dvou FV systémů, jejichž produkce se využívá na různé účely. Inspirací byl dotaz:


Řeším situaci v RD, kde bude 4 kWp FV systém s tím, že 2 kWp půjdou do zásobníku TV, který bude mít zároveň možnost dohřevu EE. Zbylé 2 kWp budou napojeny na AKU nádrž, která bude natápěna kotlem na biomasu, ale už nebude možnost el.dohřevem. Zde tuto situaci správně ošetřit ve výpočtu v Energii?

< 1 2 3 4 Stránka 5 6 7 8 9 10 .. 18 >