řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

Zajímalo by mne, jak je možné spočítat (zadat do programu) v Energii potřebu tepla na dohřev vzduchu, tak aby mi v zimním období přes rekuperátor nefoukal vzduch o teplotě nižší než 20°C.

Objekt bude vytápěn z 50% podlahovým vytápěním a z 50% deskovými tělesy. Zdroj tepla bude kotel na biomasu. V objektu bude VZT jednotka s rekuperátorem. Když jsem si spočítal teplotu vzduchu za rekuperátorem při návrhových venkovních podmínkách při účinnosti 77%, tak mi vyšla teplota vzduchu cca 13°C. Proto jsem uvažoval, že za VZT jednotku na přívod vzduchu do místností umístím elektrický dohřev vzduchu, tak aby teplota vzduchu, který bude vháněn do místností bude 20°C, tím bych vlastně pokryl tepelnou ztrátu větráním. Jen nevím, jak toto zadat do výpočtu.

Otázka:

Mám špatnou podlahu na terénu (R podlahy=0,005). Když pro ni spočítám podle EN ISO 13370 její součinitel prostupu tepla s vlivem zeminy a následně i činitel b, vyjde mi b=0,08. To se mi zdá divné. Po zadání tepelného odporu podlahy R=0,1 vychází b=0,13. Nějak nevím, co s tím - hodnoty b jsou velmi nízké a navíc se zvyšují, když má podlaha vyšší odpor. Na blogu jsem řešení hledal, ale nenašel.

Otázka:

V programu Energie bych rád zadal výpočet en. náročnosti "pasivního" RD s více zdroji tepla na vytápění (kompaktní jednotka s TČ 30% teplovzdušně, el. přímotopy 50% a krbová vložka s výměníkem 20%) i na přípravu TV (kompaktní jednotka s TČ 85%, el. patrona 5%, krbová vložka s výměníkem 10%).

Instalována je fotovoltaika (4ks panelů ) pro přímou spotřebu v budově (na el. patronu do zásobníku TUV a pro přímotopy).

Zadal jsem jako energonositel 2x elektřinu ze sítě vzhledem k tomu, že mám 2 zdroje tepla na vytápění i na TV používající elektřinu. Při výpočtu mi ale program hlásí chybu:

Chyba při výpočtu
Chyba při výpočtu

Existuje nějaký způsob, jak podobné komplikové řešení zadat?

Zohlednění hmoždinek ETICS ve výpočtu

Kategorie » téma: Stavební fyzika | Area | Teplo

09.04.2014 08.48 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 13686x

Otázka:

Zajímalo by mne, jakým způsobem je možné zahrnout do vlastností tepelné izolace kotvící hmoždinky (kontaktní zateplení ETICS).

Otázka:

Podle požadavku NZU budou chtít do protokolu doplnit protokol výpočtu součinitele prostupu tepla jednotlivých oken. Je možné z programu Energie nějak získat tento protokol?

< 1 Stránka 2 3 >

Související weby:

www.kdata.cz - CAD software

www.kcad.cz - Stavební fyzika

www.datasystem.cz - Primární data

Stavební fyzika » Aktuality

18.06.2021 10.13 » Energie 2020.11

Energie ve verzi 2020.11 je k dispozici v sekci ke stažení na webu kcad.cz. Popis změn v nové verzi je v jednom z článku.

09.04.2021 15.26 » Energie 2020.10

Energie ve verzi 2020.10 je k dispozici v sekci ke stažení na webu kcad.cz. Popis změn v nové verzi je v jednom z článku.